Czy zauważasz u siebie ciemne obwódki wokół oczu? Nawet wtedy, kiedy jesteś wyspany i pełen energii znajomi pytają, jak się czujesz? Zapewne wiesz, co jest tego przyczyną – worki i cienie pod oczami. Jeśli wypróbowałeś już wszystkie domowe sposoby – począwszy od kostek lodu aż po żele rozświetlające, a nadal nie zauważasz poprawy, dowiedz się, co jeszcze możesz zrobić.

Medycyna estetyczna jest szybko rozwijającą się branżą, która zajmuje się bezinwazyjnymi sposobami poprawy urody i leczenia niedoskonałości. Proponuje ona wiele różnorodnych zabiegów, w tym te usuwające lub znacznie redukujące cienie i worki pod oczami, niezależnie od genezy ich powstania. Przedstawiamy 3 najpopularniejsz3 zabiegi, wytypowanych na podstawie doświadczeń specjalisty z Kliniki Ziemlewski, który osobiście przeprowadza je w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi.

1. Mezoterapia z preparatem Light Eyes Ultra
Mezoterapia igłowa jest polecana zarówno przez lekarzy medycyny estetycznej, jak i zadowolonych klientów. Na jej popularność wpływa zapewne fakt, że oprócz usuwania cieni pod oczami niweluje także opuchliznę i drobne zmarszczki. Jak to możliwe? Z dwóch powodów. Po pierwsze delikatne nakłuwanie problematycznych obszarów powoduje poprawę mikrokrążenia – skóra pod oczami jest lepiej nawilżona, dotleniona, co przekłada się na jej lepszy wygląd. Cienie są rozjaśnione, a zapadnięta skóra bardziej jędrna i napięta. Mikrouszkodzenia, na których bazuje mezoterapia są także sygnałem dla organizmu do zwiększenia produkcji włókiem kolagenowych w tym obszarze, co także zwiększa ujędrnienie skóry. Całość dopełnia wprowadzany preparat, czyli Light Eyes Ultra.

Produkt ten zawiera w sobie różnorodne substancje aktywne, np. kwas hialuronowy, ruszczyk, rozmaryn itp., które to pomagają redukować obrzęki, a także potęgują efekty nawilżenia i dotlenienia tkanek. Rezultatem jest jasne spojrzenie, pozbawione nieestetycznych obwódek wokół oczu

2. Wypełniacz Teosyal Redensity II z kwasem hialuronowym
Skóra pod oczami jest wyjątkowo cienka, z niewielką ilością ściółki tłuszczowej. Właśnie z tego powodu naczynia krwionośne są bardzo dobrze widoczne. Ponadto brak podpory dla skóry powoduje, że wraz z wiekiem występuje jej zapadanie. Rozwiązaniem tego problemu jest preparat Teosyal Redensity II, czyli wyjątkowy wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego. Jeśli Twoim problemem jest głównie zasinienie – wypróbuj zabieg z tym preparatem, a rezultaty z pewnością Cię zadowolą.

Skuteczność zabiegu jest efektem specjalnie opracowanej formuły preparatu, który zawiera usieciowany i nieusieciowany kwas hialuronowy oraz zestaw aminokwasów. Wstrzyknięty w miejsce występowania cieni tworzy specjalną poduszkę absorbującą cząstki wody. W ten sposób nawilża tkanki i tworzy na nich ochronną warstwę, która przykrywa cienie pod oczami – my możemy cieszyć się jasnym spojrzeniem. Co ważne – otrzymywane rezultaty pojawiają się stopniowo, ponieważ kwas hialuronowy musi mieć czas, aby zadziałać. Dzięki temu efekty są bardzo naturalne.

3. Karboksyterapia
Karboksyterapia to nadal nowość wśród zabiegów medycyny estetycznej. Można stosować ją jako środek przeciwko cieniom pod oczami, ale także w celu usuwanie cellulitu, zwiotczałej skóry, w leczeniu blizn itp. Spektrum zastosowań tego zabiegu jest wiele, a każdy z nich odznacza się skutecznością.

Karboksyterapia wykorzystuje działanie czystego CO2. Ten “cudowny gaz” wtłoczony pod skórę ma za zadanie poprawić mikrokrążenie – tkanki będą lepiej odżywione i dotlenione, a wszelkie zastoje limfatyczne – zlikwidowane. Ponadto następuje stymulacja produkcji kolagenu, co ujędrnia i napina cienką skórę pod oczami.

Skuteczność karboksyterapii wiąże się z tym, że jednocześnie pobudza kilka procesów naprawczych skóry. Działa wielotorowo, a to przynosi szybkie efekty. Już po kilku sesjach, które trwają kilka lub kilkanaście minut, można zauważyć rezultaty – mniejsze cienie pod oczami i brak opuchnięć – mówi specjalista z Kliniki Ziemlewski w Warszawie.

Jak widać, sposobów na usunięcie cieni i worków pod oczami jest wiele – oprócz wyżej wymienionych można spróbować także peelingów rozjaśniających czy… przeszczepu tłuszczu. Tak szeroki zakres usług powoduje, że każdy odnajdzie zabieg najlepszy dla siebie. Jeśli domowe sposoby w osiąganiu jasnego spojrzenia bez zmęczenia nie działają – nie poddawaj się. Medycyna estetyczna otwiera wiele innych możliwości.

Tekst współtworzony z: http://www.klinikiziemlewski.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here