Ozdoby to element wyrażający ciebie jeszcze lepiej niż strój – bywają naprawdę spersonalizowane i dostosowane do twojego charakteru czy osbowości. Niektórej biżuterii prawie nie zdejmujesz, po inną wracasz każdego dnia. Urozmaica zwyczajny strój, zmienia styl twojego ubioru, albo dodaje ci pewności siebie, przypominając o wartych zapamiętania, wyjątkowych chwilach…

Spersonalizowane bransoletki
Bransoletka nie musi być nudna ani stworzona według określonego szablonu, który zostaje powielony w tysiącach egzemplarzy. Choć wyprodukowana seryjnie ozdoba dana w prezencie w odpowiednim momencie i przez odpowiednią osobę i tak będzie miała wyjątkowe znaczenie dla obdarowanego, możesz pójść krok dalej. Skomponuj swoją własną kombinację przywieszek, czyli tzw. „charmsów”!

Rodzaje przywieszek
W ofercie Pandory, która spopularyzowała osławione przywieszki, znajdziemy złote i srebrne charmsy o różnych kształtach i dwóch typach mocowania. Potocznie „charmsy” oznaczają i zawieszki, i beadsy, czyli ozdoby przewlekane przez bransoletkę. Najbardziej spektakularny efekt dają te elementy, które są zawieszone na bransoletce i zwisają wzdłuż dłoni. Masz jednak znacznie więcej możliwości. Ozdobienie bransoletki samymi zawieszkami na karabińczykach bywa nieco pretensjonalne. Warto przyjrzeć się separatorom, które oddzielają jeden wiszący element od drugiego. Możesz też skomponować bransoletkę z samych przewleczonych przez łańcuszek elementów, które do niego przylegają (a nie wiszą). Wybór jest naprawdę ogromny, i nie musisz poprzestawać na klasycznych kulach lub obręczach z motywami roślinnymi. Wśród wielu wzorów charmsów znajdziesz również te okolicznościowe: książkę na znak sukcesu naukowego/edukacyjnego, bryłę z symbolami wiary, dwustronną maskę teatralną dla miłośnika teatru czy bałwanka w szaliku i kapeluszu, który przywoła świąteczne wspomnienie.

Charmsy, które oferuje Pandora, przyjmują rozmaite kształty – od klasycznych obręczy lub kul, przez tradycyjne wiszące serduszka, koniczynki lub kwiatki, po wymyślne wiszące pieski, literki, ludziki, kieliszki czy miniwieże Eiffla, a nawet muffinki lub budy ze szczeniaczkami. To, jaki zestaw przywieszek wybierzesz, zależy od twojego gustu lub upodobań osoby, którą chcesz obdarować. Nie bój się eksperymentować!

Kamienie w charmsach
Wśród charmsów, oczywiście, pojawiają się również inne kolory niż klasyczne srebro czy złoto – w postaci zdobień, głównie kamieniami (np. cyrkonie, szkło, lazuryt, kamień księżycowy, topaz itd.). Zdarzają się też charmsy pokryte innym materiałem – tu prym wiodą szklane ozdoby o pięknych barwach i wzorach jakby wtopionych w strukturę. Warto także zwrócić uwagę na wyjątkowe emalie, którymi pokryte jest wysokiej jakości srebro.

Dla kogo charmsy?
Dziś z charmsów możesz stworzyć niebanalną i przy okazji bardzo indywidulaną kompozycję – dla mamy, siostry lub przyjaciółki lub dla… samej siebie. Przecież każdej z nas należy się czasami odrobina luksusu bez okazji. Uważaj na tanie podróbki dostępne w Internecie. Gwarancję oryginalności daje zakup bezpośrednio w sklepie Pandory http://estore-pl.pandora.net/pl_PL/PANDORA-eSTORE-PL

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBieganie – jak zacząć?
Następny artykułZdrowe odżywianie w praktyce
Zmienna jak każda kobieta. Uwielbia dzielić się wiedzą i doświadczeniem, które zdobyła pracując przez 10 lat w Niemczech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here