Z problemem niepłodności walczy już co piąta polska para. Jak podkreślają lekarze, jest to problem dość złożony i dotyczy mężczyzn i kobiet w tym samym stopniu. Nie jest to problem czysto medyczny i bardzo często przyczyn niepłodności należy doszukiwać się w sposobie stylu życia, złym odżywianiu, braku ruchu, a także długotrwałym stresie.

Niepłodność dotyczy kobiet jak i mężczyzn w równym stopniu. Najnowsze dane Światowej Organizacji Zdrowia pokazują, że niepłodność spowodowana czynnikiem męskim, dotyczy około 40 proc. przypadków niepłodności, około 30-40 proc. to niepłodność, która może leżeć po stronie kobiety, a 20-30 proc. przyczyn niepłodności może leżeć tylko po stronie kobiety, tylko po stronie mężczyzny albo po obu naraz – problem ten nie jest dokładnie zdiagnozowany – wyjaśnia Piotr Rowicki, przedstawiciel marki dr Bocian, pierwszego w Polsce kompletnego zestawu koncepcyjnego dla par starających się o dziecko.

Przyczyny niepłodności
Naukowcy i eksperci medyczni podkreślają, że współczesny mężczyzna ma o jedną trzecią mniej plemników niż starsze pokolenie, ponadto zdecydowanie pogorszyła się ich żywotność, jakość i ruchliwość. To efekt przede wszystkim stylu życia, stresu oraz złego odżywiania. Niepłodność u mężczyzn w większości przypadków jest wynikiem zaburzeń budowy plemników, ich nieprawidłowej ruchliwości lub obniżonej liczby. Niepłodność może być też spowodowana: niedoborem witamin i minerałów, niewłaściwym odżywianiem, włączaniem w samochodach podgrzewanych foteli czy też kładzeniem na kolanach rozgrzanych laptopów. Ponadto badania pokazują, że u mężczyzn wypijających pół litra piwa dziennie, ilość plemników znacznie się zmniejsza i wpływa na jakość spermy.

Jak podkreślają ginekolodzy – w coraz większym stopniu, styl życia jaki prowadzą mężczyźni wpływa na ich płodność. Od kilku lat wyniki jakości nasienia są szokujące, a normy dzisiaj stosowane, kilkanaście lat temu były uznawane za patologię – tłumaczy Marek Pięta z działu medycznego firmy HAVAC, właściciela marki dr Bocian.

Natomiast w przypadku kobiet, jedną z najczęściej wskazywanych przyczyn niepłodności jest wiek kobiety. Im kobieta jest starsza, tym szanse na to, by zajść w ciążę maleją. Jak podkreślają lekarze – w przypadku kobiet miedzy 35 a 40 rokiem życia – ponad 30 proc. z nich jest niepłodnych, a powyżej 40 roku niepłodność dotyka już blisko 80 proc. kobiet. Kolejne istotne kwestie, które mają wpływ na kobiecą płodność to przede wszystkim stres emocjonalny, niewłaściwa dieta, niedobór witamin i minerałów, nadwaga, anemia, nierównowaga hormonalna po przyjmowaniu środków antykoncepcyjnych oraz zaburzenia owulacji.

Jak sobie z tym radzić?
Zadbajmy o siebie, dajmy sobie trochę czasu i przygotujemy organizm na poczęcie dziecka – to najprostsza i zarazem skuteczna kuracja wspomagająca poczęcie dziecka. Pary starające się o dziecko powinny dostosować styl życia do zmian jakie domaga się ich organizm. Można powiedzieć, że tak jak dziecko po urodzeniu ustawia nasz harmonogram życia, a my jako rodzice dopasowujemy się do tego, tak przed poczęciem powinniśmy wszystko dostosować, do tego, by ono mogło się pojawić w naszym życiu. – przekonuje Piotr Rowicki, przedstawiciel marki dr Bocian. – Ponadto, obciążenia cywilizacyjne i zmiany jakie zachodzą w naszym organizmie są tak duże, że powinniśmy odpowiednio wzmocnić organizm produktami medycznymi i suplementami diety, które doprowadzą organizm do formy – dodaje.

Uzupełnij niedobory
Odpowiednie przygotowanie organizmu, pozytywne myślenie, eliminowane stresu oraz zażywanie kompleksowej suplementacji, która wzmocni kondycję i poprawi wyniki nasienia u mężczyzn, a u kobiet odpowiednio przygotuje ciało do zapłodnienia, powinno zwiększyć prawdopodobieństwo poczęcia dziecka w sposób naturalny.

Obecnie, najlepszym rozwiązaniem jest zestaw koncepcyjny dla par dr Bocian, który zwiększa szansę na poczęcie. W skład paczki dr Bocian wchodzi pięć produktów od różnych producentów, do stosowania zarówno dla kobiet i dla mężczyzn oraz dla pary w trakcie samego stosunku. W zestawie dr Bocian znajdują się dwa produkty dla mężczyzn: Androferti i dr Bocian dla Niego – Odnowienie&Rewitalizacja, dwa produkty dla kobiet: Inofolic i dr Bocian dla Niej Odnowienie&Rewitalizacja oraz Pre-Seed – dopochwowy żel nawilżający, który ma na celu przede wszystkim neutralizowanie tak zwanego agresywnego śluzu.

Jak podkreślają lekarze, obecnie nie jesteśmy wstanie zniwelować wszystkich zagrożeń wpływających na naszą płodność. Jeśli, chcemy zwiększyć szansę na poczęcie dziecka powinniśmy zdrowo się odżywiać, minimalizować stres oraz zażywać suplementy, które odpowiednio przygotują organizm na poczęcie dziecka. Wszystkie produkty zawarte w zestawie koncepcyjnym dla par dr Bocian są tak dobrane aby działać uzupełniająco i zapewniają wystarczające ilości do uzyskania pozytywnego wpływu na płodność męską i żeńską. Produkty zawarte w paczce dr Bocian uzupełniają witaminy i składniki mineralne organizmu i niwelują zły wpływ cywilizacji, mający wpływ na niepłodność męską i żeńską.

Wszystkie produkty zawarte w zestawie koncepcyjnym dla par dr Bocian uzupełniają niedobory, które mają wpływ na płodność. Składy poszczególnych produktów są tak opracowane, aby wykluczyć interakcje pomiędzy składnikami. Cynk i selen mają potwierdzoną skuteczność w leczeniu niepłodności. Arabinogalaktan zawarty w Pre-Seed nie uszkadza plemników, a daje energię niezbędną do prawidłowej ich ruchliwości. Użyte składniki żelu nie wpływają na odwodnienie plemników i możliwości ruchu postępowego. Suplementy diety dr Bocian przygotowują organizmy do poczęcia poprzez wspomaganie utrzymywania prawidłowego stanu organizmu, jego odnowy czy zmniejszenia skutków stresu. Androferti działa pozytywnie na jakość spermy a Inofolic zawierający myo-inozytol oraz kwas foliowy ma wpływ na przywrócenie prawidłowej owulacji u pacjentek z PCOS.

Zaleca się, by stosować powyższy zestaw produktów minimum 3 miesiące, jednak optymalna kuracja powinna trwać 6 miesięcy. Warto podkreślić, iż stosowanie produktów dr Bocian nie zwalnia pary pragnącej mieć dziecko oraz lekarza od prowadzenia pełnej diagnostyki, która pomoże w ustaleniu przyczyn ewentualnej niepłodności oraz ustali optymalną drogę leczenia.

Więcej informacji na stronie: www.drbocian.pl.

1 KOMENTARZ

  1. A do kiedy sa wykonywane badania bezplatne? I jak to wyglada? Jestesmy zapissani i przychodzimy na badania? Ja chce wyslac swojego faceta, bo staramy sie od jakiegos czasu o dzidzie i nic

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here