Czym jest laser frakcyjny?

0
1825

Dzisiejsza medycyna estetyczna oferuje bardzo wiele zabiegów, które pomagają zadbać o skórę kobiety i sprawić, że poczuje się piękniejsza i bardziej zadbana. Urządzenia oparte na coraz lepszej technologii oferują szeroki wybór zabiegów, które wpływają na poprawę skóry, jej jędrność oraz odmładzają ją. Jednym z tych urządzeń jest laser.

Lasery, które były stosowane w ubiegłych latach, starej generacji wpływały na komfort w czasie zabiegu i bolesny okres rekonwalescencji.

Dzięki szybkiemu postępowi technologicznemu na rynku pojawił się laser frakcyjny, który zastąpił jedną wiązkę laserową, kilkudziesięciu mikro wiązek, co wpływa na inwazyjność zabiegu.

Zabiegi laserem frakcyjnym co2 obecnie są najnowocześniejszymi zabiegami, które efektem nie mogą się równać z innymi metodami.

Czym jest laser frakcyjny co2?

Lasery frakcyjne co2 to najnowocześniejsze urządzenie, które jest wykorzystywane w medycynie estetycznej. Jego szeroki zakres zastosowań obejmuje: odmładzanie skóry, zniwelowanie zmarszczek, poprawę kondycji skóry, poprzez delikatne oparzenia wpływa na wytwarzanie kolagenu, a następnie przebudowuje strukturę skóry. Po użyciu lasera skóra zyskuje odświeżenie, ujędrnienie oraz usunięcie blizn. Bardzo częstym problemem u kobiet są potrądzikowe blizny, które wpływają na estetykę skóry. Dzięki zastosowaniu lasera blizny, które są głębokie zmniejszają się i poprawia się wygląd skóry. Kolejnym problemem, z którym poradzi sobie laser to przebarwienia. Idealnie redukuje plamy i przebarwienia.

Kiedy jeszcze zastosować laser?

– Bardzo dobrze laser działa na rozstępy, które pojawiają się przy gwałtownych zmianach wagi np. po okresie ciąży.

– Skóra na dłoniach, która często staję się wiotka lub popękana w okresie jesienno-zimowym. Używanie kremu nie zawsze jest daje pożądane wyniki, często jest to za mało by odzyskać piękną skórę w tym obszarze. Dłonie są najbardziej narażone na czynniki atmosferyczne. Laser jest doskonałym sposobem na ich ratunek.

– Blizny pooperacyjne oraz pooparzeniowe. Kobiety, które rodziły w wyniku cesarki często borykają się z bardzo widoczną blizną na brzuchu, co powoduje w ich psychice dyskomfort. Laser pomaga w usuwaniu blizn.

Czy laser jest bezpieczny?

Laser frakcyjny jest zabiegiem bezpiecznym. Dodatkowo zabieg laserem frakcyjnym co2 nie jest zabiegiem bolesnym. Przed wykonaniem tego zabiegu lekarz znieczula skórę, w miejscu, gdzie będzie stosowany laser maścią Emla. W czasie trwania zabiegu może niekiedy pojawić się pieczenie skóry, które szybko mija. Sam zabieg jest nieinwazyjny i bezpośrednio po nim można wrócić do normalnej aktywności. Czasami skóra może być delikatnie zaczerwieniona, co wynika z uszkodzenia naskórka, jednakże za kilka dni skóra ma już zdecydowanie piękniejszy wygląd.

Wahasz się, czy ten zabieg jest dla Ciebie?

Wejdź na wrosinski.pl i umów się na konsultacje do naszego specjalisty, który rozwieje każdą twoją wątpliwość oraz odpowie na każde pytanie dotyczące zabiegu laserem frakcyjnym co2.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here