5 sposobów, jak dbać o wrażliwą skórę

Wiele kobiet zmaga się z bardzo wrażliwą skórą, która często jest jeszcze sucha. Niestety ma ona skłonności do podrażnień i wymaga szczególnej pielęgnacji. Jeżeli Wy również macie taką skórę, to koniecznie przeczytajcie nasz krótki poradnik. Przedstawimy wam 5 sposobów jej ochrony. Już teraz jednak zdradzimy, że bardzo duże znaczenie ma to w czym śpicie, zatem koniecznie pamiętajcie, aby wybierać koszulki nocne.

Sposób numer 1: Jesteś tym co jesz – dieta kluczem do piękna

Duży wpływ na kondycję naszej skóry ma sama dieta. Oczywiście nie można tutaj generalizować, ale jeżeli macie genetyczne przypadłości związane z nadwrażliwą skórą to absolutnie musicie się zdrowo odżywiać. Zatem na samym początku konieczne jest zrezygnowanie z jedzenia typu fast food, również spożywanie posiłków na mieście absolutnie się nie sprawdzi, szczególnie że powinnyście wybierać najwyższej jakości produkty, najlepiej organiczne. Im więcej mają w sobie konserwantów, tym wpływ na skórę jest gorszy. Wtedy też pojawiają się zaczerwienienia, krostki, czy podrażnienia stają się bardziej widoczne. Choć my również kochamy czekoladę, to niestety warto zmniejszyć ilość jej spożywania, wszak i ona skórze nie pomaga. Tutaj panuje prosta zasada: „im mniej cukru, tym lepiej”. Oczywiście nie oznacza to, że cukier należy zamienić na słodzik, gdyż np. aspartam zwiększa ryzyko raka mózgu.

Sposób numer 2: Woda dla zdrowia i urody

Chyba każdy z nas czasami ma ochotę na wypicie całej butelki napoju gazowanego. Ok, jeżeli raz za czas się to zdarzy, to zapewne konsekwencji dla skóry nie będzie żadnych. Natomiast jeżeli zamiast wody będziecie pić napoje gazowane i dodatkowo kolorowe, które mają w sobie całą tablicę Mendelejewa, to niestety konsekwencje dla skóry będą już znacznie większe. Zresztą nie tylko dla skóry, takie napoje są naprawdę bardzo niezdrowe i zwiększają ryzyko wielu chorób, począwszy od chorób wieńcowych, aż na cukrzycy typu 2 kończąc. Zatem warto pić oczywiście wodę, która dodatkowo świetnie nawilża skórę. Staje się ona bardziej sprężysta, miększa i zdecydowanie mniej podrażniona.

Sposób numer 3: Pielęgnacja na medal

Oczywiście nie można zapomnieć o odpowiedniej pielęgnacji skóry wrażliwej. Tutaj należy używać tylko i wyłącznie naturalnych kosmetyków. Warto maseczki przygotowywać samodzielnie, co wcale nie jest trudne. Warto choćby zrobić maseczkę z awokado. Tutaj miąższ z awokado należy połączyć z żółtkiem jaja i łyżeczką soku z cytryny. Pozostaje tylko nałożyć na skórę i zrelaksować się przez około 20 minut. Efekt? Skóra mniej podrażniona, zdrowsza i nawilżona. Pamiętajcie jednak, aby taką maseczkę robić raz na tydzień. Warto także stosować kosmetyki ekologiczne, oczywiście nadal warto sprawdzać skład.

Sposób numer 4: Sen dla zdrowia

O tym, jak ważny jest sen dla dzieci, wie przecież każdy. Ale sen jest ważny także dla osób dorosłych. Otóż organizm podczas niego się regeneruje. Zatem należy spać 7-8 godzin. Poza ilością godzin znaczenie ma także w czym śpimy. Tutaj warto wybierać koszulki nocne, wszak są one wygodniejsze, bardziej przewiewne i jednocześnie pozwalają skórze oddychać. Wybierając koszulkę nocną koniecznie należy zwrócić uwagę na materiał. Najlepiej wybrać taką z bawełny, czy też jedwabiu, czy nawet z wiskozy. Pamiętajcie, że dobra koszulka nocna nie może być zbyt opięta, gdyż zwyczajnie będzie Wam w niej niewygodnie.

Sposób numer 5: Sport to życie

Bądźmy szczerzy sama pielęgnacja wrażliwej skóry nie wystarczy. Niestety na jej kondycję ma wpływ także ilość stresu, a jego przecież w codziennym życiu nie brakuje. Dlatego warto starać się ograniczać stres, a jednocześnie stawiać na relaks. A czy może być coś bardziej relaksującego niż wysiłek fizyczny? Jasne, że nie. Zatem warto jeździć na rowerze, biegać, czy jeździć na rolkach. Podczas wysiłku wytwarzają się przecież endorfiny, czyli hormony szczęścia i rzeczywiście możecie poczuć się szczęśliwsze, a widoczne szczęście na twarzy poprawi też kondycję waszej skóry.

Na stan skóry ma wpływ wiele czynników. Zatem jeżeli jest ona wrażliwa to musisz pamiętać nie tylko o pielęgnacji, ale również o odpowiedniej diecie. Aktywność fizyczna także ma duże znaczenie, zatem warto na nią stawiać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here