Lakier hybrydowy, a może żelowy? Dobierz odpowiedni dla siebie

Lubisz mieć zawsze ładne, zadbane paznokcie? W takim razie powinnaś zrezygnować z tradycyjnego lakieru i zainwestować w nieco lepszy: żelowy lub hybrydowy. Podpowiadamy, czym się różnią i jaki wybrać, by idealnie odpowiadał twoim potrzebom.

Lakier hybrydowy i żelowy zamiast zwykłego

Jeśli chcesz mieć wspaniałe, trwałe paznokcie, zdecydowanie zrezygnuj z tradycyjnych lakierów. W zamian za to o sięgnij po lakier hybrydowy albo żelowy. Ich zaletą jest to, że wytrzymują o wiele dłużej.

Są mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne, na przykład rysy czy odpryski. Z tego powodu możesz w nich swobodnie sprzątać i nie musisz uważać przy ubieraniu się czy innych domowych czynnościach. Oba utrzymują się na płytce znacznie dłużej niż standardowy lakier. Tak naprawdę usuwa się je nie dlatego, że się zniszczą, lecz dlatego, że odrastają.

Lakiery hybrydowe – zalety

Lakiery hybrydowe mają naprawdę mnóstwo zalet. Największą z nich jest trwałość – to najbardziej wytrzymałe lakiery ze wszystkich. Potrafią być w idealnym stanie na paznokciu nawet do 3 tygodni. Usuwa się je dopiero, kiedy paznokieć urośnie i wyraźnie widać odrost. Dobrze zrobione paznokcie hybrydowe nie są podatne na uszkodzenia, nie odpryskują ani nie odchodzą. Są po prostu idealne aż do ich ściągnięcia, nawet jeśli pierzesz ręcznie czy sprzątasz. Na dodatek są bardzo ładne. Mają intensywne kolory i dają naturalny efekt.

Manicure hybrydowy możesz zrobić samodzielnie w domu. Wystarczy, że zakupisz pakiet startowy do hybryd. Co w takim pakiecie się zawiera? Poza lakierami w pięknych kolorach znajdziesz także lampę LED lub UV, bez której wykonanie takiego manicure jest niemożliwe. Dodatkowo w pakiecie są pilniczki, cleaner, blok polerski, baza i top. W zestawie znajdziesz dodatkowo znajdziesz elementy, które będą Ci potrzebne, do zdjęcia paznokci hybrydowych, czyli waciki bezpyłowe oraz najważniejsza rzecz – aceton.

Lakiery żelowe – zalety

Paznokcie żelowe lub akrylowe to rozwiązanie dla pań, które naturalnie mają krótkie paznokcie lub których płytka jest zbyt cienka, by paznokcie urosły dłuższe. Jest to także rozwiązanie dla osób, które mają pęknięty lub zadarty paznokieć. Manicure żelowy pozwala na posiadanie pięknych, zadbanych paznokci niezależnie od okoliczności.

Ten rodzaj paznokci należy wykończyć lakierem Semilac UV Gel, który będzie równie trwały jak hybryda. Dlaczego? Ten rodzaj lakieru także jest utwardzany lampą UV, każda warstwa osobno, dlatego są tak trwałe. Lakiery żelowe tego rodzaju są odporne na uszkodzenia mechaniczne i utrzymują się przez wiele dni. Na dodatek nie tracą swojego intensywnego koloru.

Który lakier wybrać?

Który lakier zatem lepiej się sprawdzi? Wszystko zależy od efektu jaki chcesz uzyskać. Lakier Semilac UV Gel nadaje się do budowania paznokci akrylowych lub akrylowo-żelowych. Ma on nieco dłuższą trwałość, bo aż do 4 tygodni. Jeżeli jednak lubisz zmiany, to lakiery hybrydowe mają zdecydowanie bogatszą ofertę kolorystyczną.

Jeśli kupisz odpowiednią lampę, zarówno lakiery hybrydowe, jak i żelowe możesz nakładać samodzielnie w domu. Nie jest to duża inwestycja, a poziom oszczędności na zabiegach manicure będzie duży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here