Coraz większa liczba osób poszukuje skutecznych diet, które pozwalają z jednej strony na zrzucenie zbędnych kilogramów, ale również oczyszczenie organizmu. Nie można, jednak zapominać, że każda dieta ograniczająca spożywanie pewnych substancji odżywczych ma swoje plusy oraz minusy. Tego rodzaju diety stosowane w dłuższym okresie czasu mogą być groźne dla organizmu, więc decydując się na nie niezbędne jest szczegółowe sprawdzenie sposobu stosowania danej diety. Nie powinno się przedłużać okresu stosowania diety ponad to, co wskazane jest przez twórców diety.

Jeśli decydujemy się na stosowanie diety owocowej musimy wykluczyć wszystkie produkty poza owocami. Przy takiej diecie można korzystać z wszystkich rodzajów owoców. Zdecydować można się również na stosownie jedynie wybranych owoców. Zrezygnować powinno się jedynie z owoców suszonych. Jeśli chodzi o formę przygotowania posiłków z owoców to można korzystać zarówno z owoców surowych, duszonych czy gotowanych. Warto pamiętać, że owoców lepiej jest nie obierać ze skórki, gdyż właśnie pod nią znajduje się najwięcej błonnika a jednocześnie powstrzymuje ona szybsze uciekanie z owoców cennych witamin.

Ile można stosować dietę?

Żywienie się w dłuższym okresie czasu jedynie owocowymi sałatkami oraz sokami nie jest bezpieczne. Organizm potrzebuje wielu innych składników odżywczych. Z tego powodu dieta owocowa nie powinna być stosowana dłużej, niż trzy dni. Atutem diety owocowej jest to, że owoce nie zawierają dużej ilości kalorii. Dodatkowo zawierają znaczne ilości minerałów oraz cennych witamin. W owocach znajdują się również cukry proste w postaci przede wszystkim fruktozy, które mogą być od razu wykorzystane przez ludzki organizm, jako codzienna dawka energii.

Przy stosowaniu diety owocowej najlepszym rozwiązaniem jest picie wody niegazowanej a najlepiej mineralnej. Można również spożywać zieloną herbatę oraz napary z bratka. Dieta taka pozwala nie tylko na szybkie pozbycie się zbędnych kilogramów, ale również na oczyszczenie organizmu z toksyn, co wymaga spożywania większej ilości płynów, które pozwalają na oczyszczanie organizmu. Zrzucenie kilogramów jest możliwe, dzięki temu, że owoce nie zawierają więcej, niż około sześćdziesiąt kilo kalorii na sto gramów. Większe dawki kalorii można spotkać w takich owocach jak banan czy awokado.

Dieta owocowa pozwala na zrzucenie nawet trzech kilogramów w ciągu trzech dni. Po zastosowaniu diety owocowej bardzo ważne jest stopniowo powracanie do spożywania normalnych, zbilansowanych posiłków. Nie powinno się, jednak od razu po zaprzestaniu stosowania diety owocowej spożywać obfitych posiłków. Najlepiej jest rozpocząć od żywienia się lekkimi posiłkami oraz stosowania urozmaiconych posiłków. Nie można, bowiem zapominać, że o ile dieta owocowa jest mało kaloryczna to równocześnie jest również bardzo wyniszczająca dla organizmu. W długim okresie czasu korzystanie z diety owocowej praktycznie nie jest możliwe, gdyż zdrowy człowiek by dostarczyć odpowiednie dawki energii ważący około sześćdziesięciu kilogramów musiałby spożywać około pięciu kilogramów owoców dziennie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here