odkurzacz przemysłowy
fot. pexels.com

Stoisz przed wyborem dobrego odkurzacza przemysłowego? Dowiedz się, jakie kryteria powinien spełniać i na jakie kwestie koniecznie zwrócić uwagę podczas wyboru tego wydajnego i profesjonalnego odkurzacza przemysłowego!

Zobacz też: http://www.psfs.pl/wydajny-odkurzacz-do-warsztatu/

Odkurzacz przemysłowy vs odkurzacz domowy

Być może wydaje ci się, że odkurzacz przemysłowy, od takiego domowego klasycznego, różni się tym, że jest zwyczajnie większy i inaczej wygląda. To oczywiście prawda, natomiast cechy te z czegoś wynikają. Otóż odkurzacz przemysłowy z racji, iż dedykowany jest do przemysłowych przestrzeni lub biur (oczywiście można go wykorzystywać również w domach, jednak zazwyczaj ich funkcjonalność nie jest wtedy maksymalnie wykorzystywana) posiada różnorodne opcje. Można nim nie tylko odkurzacz, ale również – usuwać zanieczyszczenia, z jakimi nie poradziłby sobie tradycyjny odkurzacz.

Klasy odkurzacza przemysłowego

Wybierając dobry odkurzacz przemysłowy, należy wziąć pod uwagę jego klasę. Otóż nie każdy odkurzacz sprawdzi się bez względu na cel – rodzaj zanieczyszczeń, jaki chcemy nim usunąć. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać odkurzacz pod kątem klasy, która jest dedykowana do konkretnych prac.

  • Klasa L – odkurzacze przemysłowe w klasie L dedykowane są szczególnie do pochłaniania pyłów. Z tego względu zaleca się je głównie przy pracach stolarskich czy do eliminacji odpadów z obróbki sztucznych tworzyw. Dobrej jakości odkurzacze klasy L poradzą sobie również z drobnym kruszywem.
  • Klasa M – w tej klasie znajdują się odkurzacze już dedykowane do usuwania kruszywa. Dodatkowo sprawdzą się do eliminacji odpadów z farb i gipsu. Odkurzacze tej klasy zaleca się zatem kupić do prac wykończeniowych, budowlanych.
  • Klasa H – odkurzacze w tej klasie są najbardziej profesjonalne i mają zaawansowane funkcje. Dedykowane są do eliminowania największych niebezpieczeństw, jak np. ołów, kadm, pleśń czy azbest. Odkurzacze te powinny mieć dobrej jakości filtry, który sprawią, że oczyszczanie powierzchni będzie bezpieczne dla osób obsługujących odkurzacz i innych przebywających w danym pomieszczeniu.

Przeczytaj też: http://www.nailsworld.pl/top-jesienne-sukienki/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here