online
fot. pexels.com

Obecnie nie ma nic nadzwyczajnego w rozmowach rekrutacyjnych odbywających się drogą online. Podobnie jest w kontekście zawiązywania umów biznesowych czy podpisywania kontraktów z podmiotami, prowadzącymi firmy w innych krajach. Kwestia rozmów online wiąże się też z prowadzeniem szkoleń, kursów i transmisji na żywo w ramach prowadzenia swojego biznesu. Dowiedz się o jakie szczegóły zadbać, aby nagrywanie siebie było na jak najwyższym poziomie i poznaj najczęściej popełniane w tym względzie błędy!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/jak-dziala-na-nas-przestrzen-wideokonferencyjna-o-jakie-szczegoly-nalezy-zadbac/ 

Pamiętaj o podłączeniu ładowarki

Wiele osób przymierzając się do rozmowy online dba o wiele szczegółów, a zapomina o tak prostej rzeczy, jak podłączeniu laptopa lub innego sprzętu, z którego korzysta do prądu. Pamiętaj, że nie ma znaczenia jak długą rozmowę planujesz. Nawet jeśli ma to być krótka pogadanka, podłącz laptop. Nie ma nic gorszego od biegania w pośpiechu i szukania ładowarki na wizji. 

Szklanka wody

Zawsze postaw obok siebie coś do picia, a najlepiej niech będzie to szklanka z wodą. Mówiąc do kamery, a zwłaszcza podczas prowadzenia negocjacji i innych ustaleń jest to istotne, aby móc wziąć łyk wody. Podczas takich rozmów w gardle zasycha i zwyczajnie jest niekomfortowo – a komfort w takich sytuacjach jest kluczowy. W tej sytuacji, podobnie jak powyżej, możesz wstać i wziąć wodę, ale po co to robić, skoro możesz ją sobie przygotować wcześniej i postawić obok siebie.

Zadbaj o tło

Jedną z kluczowych kwestii, o których bezwzględnie należy pamiętać jest to, jakie widnieje za Tobą tło, podczas takiej rozmowy online. Otóż przed rozmową włącz sobie np. aparat i ustaw na przednią kamerę. W ten sposób zobaczysz, co się za Tobą znajduje. Zastanów się czy chcesz, aby Twoi rozmówcy widzieli te wszystkie rzeczy. Pamiętaj również o tym, aby nie siadać na tle okna. Światło sprawi, że Twoja twarz nie będzie dobrze widoczna. Zadbaj też o to, aby kamera była na wprost Twojej twarzy.

Przeczytaj też: http://www.pozaistyl.pl/dress-code-do-pracy-dlaczego-warto-go-przestrzegac-nawet-gdy-nie-jest-wymagany/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here