Pierwszy raz zawsze jest nieco trudny. Nawet osoby dorosłe obawiają się rzeczy czy czynności, które nie są im dobrze znane, więc nikogo nie powinien dziwić fakt, że dzieci są nimi przerażone. Jeśli nigdy wcześniej nie widziały miejsca, jakim jest klinika stomatologiczna w Poznaniu (http://klinika-stomatologiczna-poznan.pl/), zwykle po prostu nie chcą się do niego udawać. Taka pierwsza wizyta bywa dla nich prawdziwym koszmarem. Nie jest ona też łatwiejsza dla samych rodziców, którzy muszą na różne sposoby uspokajać swoje pociechy i przekonywać je, że dentysta nie chce zrobić im krzywdy. Do pierwszego badania kontrolnego zawsze należy przygotować małego pacjenta, aby ułatwić mu to wszystko ułatwić. Odpowiednie nastawienie dziecka to klucz do sukcesu samego dentysty.

Wbrew pozorom przebieg takiej pierwszej wizyty może rzutować na dalsze życie dziecka. Jeżeli bowiem już na samym początku skojarzy ono gabinet dentystyczny z bólem, przerażeniem, lękiem i czymś nieprzyjemnym, później nie będzie chciało go odwiedzać. Każda kolejna wizyta będzie rozpoczynać się i kończyć wielkim płaczem. Klinika stomatologiczna stanie się znienawidzonym miejscem, przez co dziecko już w dorosłym życiu może przestać kompletnie dbać o swoje zęby. Aby do tego nie dopuścić, wystarczy spróbować przełamać jego lęki i strach. Jak to zrobić? Przede wszystkim taką pierwszą wizytę należy zaplanować w momencie, gdy z zębami dziecka nic złego się nie dzieje i nie występują w nich żadne, najmniejsze nawet ubytki. Dzięki temu stomatolog będzie mógł jedynie zajrzeć do buzi małego pacjenta i opowiedzieć mu co nieco o jego ząbkach, języku czy podniebieniu. Dziecko przekona się, że klinika stomatologii nie musi być dla niego wcale nieprzyjemnym czy okrutnym miejscem.

A kiedy należy zapisać dziecko na taką pierwszą wizytę u stomatologa? Otóż lekarze radzą, by zrobić to jak najszybciej. Im wcześniej dziecko zapozna się z gabinetem, tym mniejsza prawdopodobieństwo, że wcześniej wyrobi sobie na jego temat jakąś opinię. Lepiej natomiast samemu zmierzyć się z takim nowym miejscem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here