Wady zgryzu miewają ludzie w różnym wieku. Przeważnie pojawiają się one już w początkowych latach życia, jednak mało który rodzic przejmuje się tym jakoś specjalnie. Opiekunowie bagatelizują tego rodzaju problemy i często po prostu nie chcą wydawać pieniędzy na leczenie ortodontyczne swoich dzieci. Później natomiast, gdy te dzieciaki podrosną, okazuje się, że ich zgryzy są tak nieprawidłowe, iż trzeba jak najszybciej je wyprostować. Zajmuje się tym Stomatologia Estetyczna w Poznaniu. Radzi ona, jak leczyć zęby stłoczone, by uśmiech był ponownie idealnie prosty.

Zęby stłoczone zazwyczaj po prostu nie mieszczą się w szczęce. Mają zbyt mało miejsca, dlatego zaczynają na siebie nachodzić. Dotyczy to przeważnie zębów przednich, które czasem mogą nawet wychodzić poza obręb jamy ustnej (w zaawansowanych przypadkach). Teoretycznie jest to kwestia estetyczna, jednak w praktyce taką szczękę pielęgnuje się znacznie ciężej. Mając zęby stłoczone, trudno jest dostać się do ich boków i ścianek. Stomatologia Estetyczna radzi zatem, by jak najszybciej je wyprostować. Najczęściej w tym celu stosuje się po prostu aparaty ortodontyczne. W pierwszej kolejności pacjentowi zakłada się aparat mający rozszerzyć nieco łuk. Później, gdy ten etap leczenia zostanie zakończony, aparat można ściągnąć i zastąpić go klasycznym aparatem metalowym. Występuje on obecnie w dwóch wersjach – klasycznej oraz estetycznej. Taki aparat nosi się średnio od dwóch do trzech lat. Po zakończeniu leczenia, aby utrzymać idealny efekt, należy jeszcze nosić dodatkowy sprzęt, który przedłuża skuteczność leczenia ortodontycznego.

Często to sama klinika stomatologiczna zauważa, że pacjentowi przydałoby się leczenie ortodontyczne. Dentyści nieraz nie potrafią w pełni wyleczyć zębów bardzo stłoczonych, gdyż nie są w stanie do nich całkowicie dotrzeć. W takiej sytuacji jedynym wyjściem jest założenie stałego aparatu ortodontycznego. Dziś noszą go już największe gwiazdy, dlatego nie trzeba się go ani obawiać, ani tym bardziej wstydzić.

Więcej o leczeniu zębów przeczytasz na http://stomatologia-estetyczna-poznan.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here