Na pewno sami słyszeliśmy już wiele nieciekawych historii o dentystach. Osoby, które trafiły na nieodpowiednich specjalistów stomatologicznych, później muszą radzić sobie ze swoimi lękami, które nieraz przeradzają się w silne i uciążliwe fobie. Jeżeli nas samych ten problem dotyczy, powinniśmy koniecznie zmienić swojego lekarza. Skoro nasz dentysta nie był w stanie przełamać naszych lęków, musimy poszukać dla niego lepszego zastępcy.

Zawsze zwracajmy uwagę na to, w jaki sposób lekarze się do nas odnoszą. Jeżeli po wejściu do gabinetu dentystycznego od razu jesteśmy zaproszeni na fotel, a sam specjalista nawet się nam nie przedstawia, nie powinniśmy traktować takiej placówki zbyt poważnie. Profesjonalista zawsze postara się najpierw stworzyć przyjemną atmosferę. Zaprosi nas do swojego biurka, usiądzie przy nim razem z nami i przełamie pierwsze lody. Przedstawi się nam, zapyta o nasze problemy z zębami oraz historię dentystyczną. Dopiero później skieruje nas na fotel dentystyczny i oceni rzeczywisty stan uzębienia. Jako że wcześniej zostaniemy skutecznie uspokojeni, łatwiej przetrwamy ten ciężki dla nas moment. Dobry stomatolog w trakcie wykonywania dowolnego zabiegu zawsze będzie też do nas mówić. Postara się nam dokładnie wyjaśnić, co robi w danym momencie i jakie da nam to efekty. Jeśli tylko będziemy mieć jakiekolwiek obawy, spróbuje je od razu rozwiać. Zawsze zaproponuje nam także dodatkowe znieczulenie, które zniweluje ból odczuwalny w trakcie przeprowadzania zabiegu. Z takich środków powinniśmy koniecznie korzystać, jeśli każda wizyta u dentysty kojarzy się nam z okrutnymi nieprzyjemnościami.

Pamiętajmy też, że zawsze to prywatna klinika stomatologiczna taka jak sobotadent.pl będzie lepsza od tej państwowej. Mimo iż dawniej ludzie chętnie korzystali z gabinetów posiadających umowy z NFZ, dziś mało kto się na to decyduje. Dentyści pracujący w państwowych ośrodkach raczej nie przejmują się swoimi pacjentami, bo tylko odbębniają robotę i zyskują na tym niemałe pieniądze. Na takich „specjalistów” na pewno nie chcielibyśmy trafić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here