sucha skóra atopowa

Nasza skóra obecnie znosi bardzo wiele niedogodności. Stres, niewłaściwa dieta czy kontakt ze sztucznymi tworzywami i chemikaliami są dla naszej skóry bardzo obciążająca. Jeżeli prawidłowo o nią nie zadbamy to w żaden sposób nie pokona ona wszelkich przeciwności. Wiadomo jest, że w takiej to sytuacji osłabieniu ulegnie naturalna warstwa ochronna, czyli tak zwany płaszcz wodno-lipidowy. Jeżeli natomiast, zrobi się on zdecydowanie bardziej cieńszy to skóra na pewno stanie się zdecydowanie bardziej wrażliwa. Dodatkowo także podatna na liczne infekcje, a skutkuje to tym, że o wiele szybciej się zestarzeje i bardzo poważnie zachoruje. Powierzchnia każdej skóry dorosłego człowieka uzależniona jest od jego budowy oraz wzrostu. Jak wiadomo skóra zbudowana jest: z naskórka i skóry właściwej.

Wrażliwa skóra atopowa

Jeśli zdarza się, że nasza skóra czasami szczypie czy kłuje a także pojawiają się na niej zaczerwienienia to bardzo prawdopodobne, że jest ona po prostu nadwrażliwa. Warto w takiej sytuacji dowiedzieć się jakich kosmetyków należy unikać. Pewne jest, że nasza skóra potrzebuje pomocy jeśli: cała skóra szczypie, pali i jest zaczerwieniona oraz ściągnięta, gdy pojawiają się na niej liczne krosty czy guzki, gdy posiadamy bardzo suchą skórę, gdy wykazujemy skłonności do popularnego rumienienia się.

pielęgnacja suchej skóry atopowej co potrzebne

Wszystkie te objawy mogą świadczyć o tym, że nasza skóra jest niestety bardzo wrażliwa. Reaguje ona na wszystkie zewnętrzne czynniki, które są dla niej drażniące. W większości tych przypadków podrażnienia spowodowane są wystąpieniem różnych chorób skóry. Można do nich zaliczyć: atopowe zapalenie skóry, egzema, trądzik różowaty i kontaktowe zapalenie skóry. Zaliczają się do nich też reakcje alergiczne. Nadwrażliwość skóry najczęściej spowodowana jest dużym jej wysuszeniem. Skutkiem może być niezdolność do ochrony zakończeń nerwowych.

Skóra atopowa-pielęgnacja

Do pielęgnacji skóry wrażliwej najlepiej stosować dermokosmetyki, pozbawione szkodliwych czynników. Są to na przykład: szampony, żele, emulsje do mycia, kremy kupuj. Wszystkie te kosmetyki najlepiej jest kupować w aptece. Nie mogą być to preparaty hipoalergiczne, powinny być przeznaczone do skóry z AZS. Dzięki nim nasze ciało będzie nawilżone oraz natłuszczone. Pielęgnacja cery wrażliwej sprawi, że skóra stanie się gładsza i nie będzie zaczerwieniona.

Nie powinniśmy się zbyt często kąpać w wannie, najlepiej wziąć prysznic tylko raz dziennie w letniej wodzie.  Kiedy dokucza nam świąd to dobrym rozwiązaniem będą zimne kompresy oraz leki przeciwalergiczne. Powinniśmy także lekko się ubierać i wietrzyć dom. Przydadzą się nam również: oczyszczacz powietrza i jonizator.

Warto jest też udać się do specjalisty dermatologa. Oprócz dermokosmetyków, mogą przydać się leki, fotochemioterapia lub naświetlanie promieniami UVB.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here