malowanie paznokci

Malowanie paznokci może wydawać się ciężkie oraz zwykłe. Pomimo wszystko mnóstwo kobiet uważa, iż pięknie pomalowane paznokcie to konieczna część ich całego wizerunku. We współzależności od tego czy przygotowujesz się do pracy, lub też na zabawę – możesz wybrać idealny dla siebie lakier do paznokci, który nada im atrakcyjny wygląd. Oto parę porad, które usprawnią malowanie paznokci za pomocą lakieru.

Malowanie paznokci – przygotowania

Malowanie paznokci potrzebuje właściwego przygotowania. Przed podejściem do nakładania lakieru na płytkę paznokcia w pierwszej kolejności wykonaj dokładny manicure. Sposób tenże polega na opiłowaniu paznokci w celu nadania im właściwego kształtu, a również wygładzeniu płytki paznokcia i usunięciu skórek go ograniczających. Jeśli przed nałożeniem lakieru dobrze nie przygotujesz paznokci – może to w konsekwencji ograniczyć jego trwałość. Malowanie paznokci powinnaś wykonywać w odpowiednio oświetlonym pomieszczeniu, najlepiej przy biurku, gdzie zlokalizowana jest ruchoma lampka oraz nic nie będzie utrudniać ci widoczności. Jeśli zależy ci na specjalnym wyglądzie paznokci, unikaj ich malowania w niewłaściwej pozycji lub w pomieszczeniu, gdzie nie mogłabyś oprzeć o nic dłoni – w rezultacie twoje pomalowane paznokcie mogłyby wyglądać niezwykle niechlujnie. Przed podejściem do nakładania lakieru na płytkę paznokcia zdecydowanie przygotuj sobie w pobliżu wszystkie potrzebne rzeczy do tego celu.

jak idealnie pomalować paznokcie

Malowanie paznokci – technika

Malowanie paznokci jest dosyć dużym zabiegiem, wymagającym staranności. Przed podejściem do pracy dobrze odtłuść płytkę paznokcia za pomocą zmywacza. Pierwszą warstwą, którą musisz nałożyć na płytkę paznokcia jest powierzchnia szczególnego podkładu pod lakier. Wyciągnij pędzelek z buteleczki oraz z jednej strony odciągnij nadmiar podkładu o jej koniec. Dodaj go na płytkę, wykonując ruchy w zakresie od skórek do górnej części paznokcia. Rozpocznij od środka paznokcia, a potem przeciągnij pędzelkiem po jego końcach. Baza pod lakier wyrównuje powierzchnię paznokcia oraz umożliwia równomierne rozprowadzenie lakieru. Umieszczając na przestrzeń paznokci lakier, musisz być niezwykle delikatna, by zapobiec pomalowaniu skórek i występowania smug. Odciągnij nadmiar lakieru o koniec jego buteleczki. Pracując w tenże sam sposób jak powyżej z podkładem, nakładaj dobrany przez siebie lakier. Jeśli zdarzy ci się nanieść lakier na przestrzeń skórek, szybko uchwyć patyczek higieniczny nasączony zmywaczem oraz napraw tenże problem. Dzięki temu zapobiegniesz pozostania na skórze wyschniętej smugi lakieru. W innym razie będzie ci trudno go usunąć. Po nałożeniu jednej powłoki lakieru nałóż dodatkową oraz odczekaj parę minut, aż dojdzie do jej zastygnięcia. Bezpośrednio po malowaniu paznokci niezbędne jest wykorzystanie specjalnej bazy utrwalającej na szczyt. Baza utrwalająca hamuje odpryskiwaniu lakieru oraz przedłuża jego okres trwałości o parę dni. Zabieg upiększania paznokci najpierw może wydawać ci się nudny oraz brzydki. Pamiętaj natomiast, iż wraz z upływem czasu nabierzesz umiejętności oraz tworzenie paznokci nie będzie zabierać ci za wiele czasu. Także dzięki temu uzyskasz efekt olśniewająco wyglądających paznokci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here