Karmienie piersią to wspaniałe doświadczenie. Z pewnością i ogromnie trudne – szczególnie na początku – ale jeśli jesteśmy świadomi, ile dobrodziejstwa przynosi ono naszemu maluszkowi, trud staje się warty poniesienia. Naturalne i zdrowe, umożliwiające bardzo bliski kontakt matki z dzieckiem – tak zazwyczaj opisujemy karmienie piersią, ale co jeśli kobieta karmić piersią nie może lub po prostu nie chce?

Dla takich osób znajdzie się alternatywa: karmienie butelką. Można wybrać odciąganie mleka z piersi (tu przyda się odpowiedni laktator) i następnie podawanie go butelką, albo zakup mleka sztucznego. Mleko sztuczne jest obecnie bardzo dobrej jakości, nie powinniśmy więc czuć się źle jeśli decydujemy się na taką opcję. Karmienie dziecka piersią musi być dobrem dla dziecka, ale i dla matki.

Dzieci od początku „butelkowe” nie będą sprawiać w kwestii butelki problemów, gorzej mają mamy dzieci karmionych piersią, a które muszą przestawić dziecko na butelkę. Zwykle nie jest to zbyt łatwy proces. Kwestią kluczową jest tu wybór odpowiedniego smoczka do butelki. Musimy znaleźć taki, który będzie przypominał dziecku ssanie piersi (takie często nie zaburzają jednocześnie odruchu ssania, co przydaje się gdy chcemy karmić butelką okazjonalnie). Taki smoczek oferuje np. firma Lovi. Wpisując w wyszukiwarce „Lovi – akcesoria” znajdziemy całą gamę produktów do karmienia noworodków i niemowląt.

Różne sklepy internetowe, takie jak https://askot.pl/brands/lovi/, mają w swej ofercie wiele produktów tej firmy. Dobry smoczek usprawni dziecku naukę picia z butelki, a laktator wspomoże mamę w powrocie do pracy lub wyjściu z domu, jeśli chce ona nadal utrzymać karmienie piersią. Nie musisz poświęcać czasu na chodzenie po sklepach stacjonarnych, teraz w internecie znajdziesz niezbędne akcesoria dla dzieci w atrakcyjnych cenach. Dobra butelka i smoczek pomogą Ci w karmieniu mlekiem sztucznym, ale i odciągniętym z piersi, a Ty zyskasz bardzo cenny czas dla siebie bez wyrzutów sumienia. Gdy Twój maluszek będzie spał spokojnie z pełnym brzuszkiem, Ty będziesz miała chwilę na zasłużony odpoczynek.

https://askot.pl/produkt/lovi-silikonowy-dynamiczny-smoczek-karmienia-2-sztuki/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here