portrait of beautiful woman touching her face skin

Przez całe wieki do higieny nie przywiązywano zbyt dużej wagi. Dopiero pod koniec XIX wieku, kiedy medycyna zaczęła się zdecydowanie rozwijać, kiedy odkryto istnienie bakterii, zmieniło się podejście do wody i mydła. Stało się po prostu jasne, że właściwe utrzymywanie czystości zapobiega wielu groźnym chorobom, a odpowiednia pielęgnacja skóry pozwala na dłuższe zachowanie młodego wyglądu.

Aż do 20. stulecia podział na lekarstwa i kosmetyki praktycznie nie istniał. Preparaty służące do upiększania oraz pielęgnacji ciała wytwarzane były na ogół przez aptekarzy i dopiero na początku XX wieku zaczęto produkować kosmetyki na skalę przemysłową. W tym właśnie czasie, a dokładnie 1904 roku, Hans Schwarzkopf wypuścił na rynek swój pierwszy szampon do włosów. Mniej więcej w tym samym okresie na rynku pojawił się krem Nivea, znany chyba wszystkim do dziś.

Kosmetyka wówczas rozwijała się głównie w Ameryce, a w okresie międzywojennym pojawiły się tam innowacyjne preparaty kosmetyczne. W 1915 roku swoją premierę miała pierwsza maskara, a sześć lat później pomadka do ust. W latach dwudziestych wielkim wydarzeniem stało się też wyprodukowanie i wprowadzenie do sprzedaży pierwszego kremu przeciwzmarszczkowego.

Od tego momentu kosmetologia rozwija się dynamicznie, szczególnie dzięki ogromnym nakładom na badania naukowe z zakresu biotechnologii. Daje to możliwość tworzenia innowacyjnych receptur kosmetyków, mających na celu skuteczne powstrzymywanie procesów starzenia się skóry, co umożliwia zachowanie młodego wyglądu przez długie lata.

Luksusowe kosmetyki przeciwstarzeniowe, to szczególnie poszukiwane preparaty, których ceny często bywają bardzo wysokie i mogą sobie na nie pozwolić tylko osoby z naprawdę grubymi portfelami. Uroda po prostu kosztuje. Cóż, kobiety zrobią wszystko, wydadzą duże kwoty pieniędzy po to, by wyglądać ciągle pięknie i młodo. I tak klientkami dla producentów ekskluzywnych kosmetyków są głównie osoby znane z pierwszych stron gazet i z ekranów kin.

Co więc można zrobić, żeby sobie też zapewnić możliwość korzystania ze zdobyczy kosmetologii? Otóż czasami zdarzają się sytuacje, gdy przeciętny człowiek może taki kosmetyk postawić na swojej półce w łazience. Wystarczy dobrze poszukać. Dostępne są na przykład doskonałe, luksusowe kremy kawiorowe La Milu. To preparaty oparte na najnowszych zdobyczach myśli biotechnologicznej. Ekstrakt z kawioru wspomagany przez roślinne komórki macierzyste z winogron zapewnia doskonałe efekty w walce z procesem starzenia się skóry i to wszystko za stosunkowo niewielką cenę. Dzięki innowacyjnej recepturze preparatów La Milu, wszystkie warstwy skóry pobudzone zostają do regeneracji i odbudowy, następuje poprawa elastyczności i jędrności skóry, drobne zmarszczki znikają, a głębsze stają się mniej widoczne. To rewelacyjne kremy dla pań po 35. roku życia.

Po stu latach od pojawienia się pierwszego kremu anti aging, preparaty pielęgnacyjne są dowodem na niebywały rozwój kosmetologii. Jak wyglądałyby nasze mamy i babcie, gdyby miały do dyspozycji to, co jest dzisiaj dostępne dla pań? Niestety, one mogły tylko marzyć o takich kremach, chociaż i to jest niemożliwie. Panie nie mogły nawet przypuszczać, że na początku XXI wieku kosmetyki będą tak doskonałe.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzy diety odchudzające są bezpieczne?
Następny artykułTrendy w modzie
Zmienna jak każda kobieta. Uwielbia dzielić się wiedzą i doświadczeniem, które zdobyła pracując przez 10 lat w Niemczech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here