Co tak naprawdę znaczy używane często słówko „trendy”? Mówi się, że to jest trendy, tamto nie jest trendy. Trendy czyli jakie? Socjologowie twierdzą, że „trendy” to znaczy zgodny z najnowszą modą. Dotyczy to w zasadzie wszystkich dziedzin życia, bowiem moda może być praktycznie na wszystko, od samochodu począwszy, a na miejscu wakacji skończywszy, jednakże w głównej mierze trendy odnoszą się do świata prawdziwej mody.

Niemal każda życiowa sytuacja wymaga odmiennego ubioru. Inaczej trzeba ubrać się na działkę, inaczej do biura czy na sylwestra. Inne kanony mody dotyczą kobiet, inne zaś mężczyzn i dzieci. Te same reguły odnoszą się do obuwia i dodatków.

Modowe wymagania
Idealny strój na weekend czy spacer, poza uwarunkowaniami pogodowymi i sezonowymi, musi również spełniać inne warunki, takie jak wygoda, swoboda ruchów, odpowiedni dobór tkaniny etc. Oprócz tego powinna również był ładna, estetyczna i… po prostu modna.
Wbrew pozorom odzież sportowa, czy też pół sportowa, także podlega trendom w modzie. Wystarczy przypomnieć modne dawno temu pumpy, które chętnie zakładali modni panowie jeżdżący na motocyklach, czy tzw. bananowe spódnice z lat 70. Obecna moda często inspirowana jest fasonami sprzed wielu lat, co widać głównie w damskich kreacjach, jednakże projektanci męskich ubiorów też sięgają czasem po dawne, sprawdzone wzory. Bardzo szeroki wachlarz odzieży, przeznaczonej dla mężczyzn, kobiet i dzieci, zaoferuje swoim klientom centrum MODO. Autorskie kreacje zaprojektowane zarówno przez topowych projektantów, jak też młodych designerów rozpoczynających karierę w sektorze fashion, moda popularna czy stawiająca na markę – to wszystko znajdzie swoje miejsce w poszczególnych strefach w MODO Domy Mody. Już dziś można być pewnym, że będą to fasony na każdą okazję i dla każdego, nawet najbardziej wymagającego, klienta.

Modowe trendy
Trendy w modzie wskazują na to, co jest aktualnie „na czasie”, co wypada założyć, żeby być modnym, co się nosi „na świecie”. Światowi projektanci narzucają pewien styl, kreują kierunki, wybierają kolory i wzory. W jednym sezonie modny jest kolor kobaltowy, w następnym róż, czy soczysta zieleń. Jednego lata w modzie królują kropki, w innym kraty czy pasy. Modowe trendy dotyczą również długości spódnic, żakietów i marynarek, szerokości ramion, czy fasonu rękawa, które to szczegóły kroju zmieniają się z roku na rok. Niektóre trendy są chwilowe, jak bluzki -gorsety, inne ponadczasowe, jak elegancka mała czarna. Są też trendy inspirowane ekologią, jak np. rezygnacja z naturalnych futer i skór na rzecz sztucznych, dyktowana współczuciem dla zwierząt. Trendy w modzie przemijają, ale często powracają w lekko zmienionej, uwspółcześnionej formie, dopasowanej do dostępnych obecnie tkanin i możliwości wykonania.

Trendy w MODO
W MODO Domy Mody zbiorą się wszystkie aktualne trendy w zakresie wzornictwa, kroju, kolorystyki i dodatków. W każdej z trzech stref: Art Fashion – strefie designu, Brand Fashion – strefie marek i POP Fashion – strefie mody popularnej klienci odnajdą odzież, obuwie i dodatki zgodne z najnowszymi modowymi trendami. Większe i mniejsze sklepy i butiki zaoferują klientom modną, wysokiej jakości odzież i obuwie, pomogą zestawić poszczególne elementy tak, aby spełnić wymagania klientów chcących kupić ładne, eleganckie, dobrej jakości rzeczy, zaprojektowane według obowiązujących modowych trendów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here