Pękające naczynka to problem, który dotyczy wielu osób. Nieestetyczne zmiany mogą pojawiać się w różnych miejscach i mieć różne natężenie. Źle się prezentują i skutecznie obniżają samoocenę. Jak się ich pozbyć? Najlepszym rozwiązaniem będzie zamykanie naczynek wykonane w profesjonalnym salonie kosmetycznym.
Czym są pajączki na skórze?
Tak zwane pajączki to trwałe zmiany na skórze, które są efektem rozszerzonych, pękniętych naczyń. Do pękania naczynek dochodzi z różnych powodów. Zwykle przyczyną są zaburzenia hormonalne albo zaburzenia dotyczące układu krwawienia. Skłonność do pękających naczynek bywa dziedziczna.
Pękające naczynka to problem, którego nie należy bagatelizować. Ignorowany będzie tylko się nasilał. Pajączki mogą pojawiać się na twarzy albo na kończynach. Nieleczone z czasem pękają jeszcze bardziej. Brzydkie zmiany skórne rozszerzają się i zajmują coraz większy obszar skóry.
Sposoby na pękające naczynka – jak przywrócić skrze ładny wygląd?
Pajączki to nie wyrok. Ten problem skórny można leczyć, skutecznie pozbywając się nieestetycznych zmian na twarzy czy na nogach. Obserwując niepokojące pękanie naczynek, najlepiej od razu udać się do specjalisty.
Lekarz w pierwszej kolejności zaleci wykonanie badań, które pomogą ustalić przyczynę pękania naczynek. Jeśli okaże się, że u pacjentki występują zaburzenia hormonalne albo że praca układu krążenia jest zaburzona – lekarz zaleci odpowiednie leczenie. Co jednak z pajączkami, które już powstały? W tej kwestii najlepiej sprawdzi się zamykanie naczynek – zabieg, który można wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.
Na czym polega zamykanie naczynek?
Laserowe zamykanie naczynek to zabieg, z którego może skorzystać większość osób, których dotyczy problem pajączków. Zabieg ten stosuje się zarówno na kończynach, jak i na twarzy. Laserem domyka się otwarte naczynia, usuwając tym samym brzydkie zmiany. Terapia jest bezbolesna i w pełni bezpieczna dla zdrowia.
Mogą z niej skorzystać wszystkie osoby, które mają problem z pajączkami, a nie cierpią na żadne choroby przewlekłe. Zabieg lepiej odłożyć na później w przypadku ciąży albo karmienia piersią. Nie jest wskazany także osobom, które zmagają się z innymi chorobami skóry, jak egzema czy łuszczyca. Leczenie przeprowadza się w większości profesjonalnych gabinetów kosmetycznych.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki