Dla kogo są blaty do stołów z laminatu HPL?

Nowoczesne blaty do stołów z laminatu HPL mają bardzo wielu zagorzałych zwolenników, ale również i kilku przeciwników. Warto dokładnie zapoznać się z najważniejszymi wadami i zaletami blatów z laminatu, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie zdecydować się na ich zakup.

Jakie są największe plusy?

Dla większości osób największą zaletą blatów do stołów z laminatu HPL będzie oczywiście bardzo atrakcyjna cena. Laminat HPL jest łatwym w przycinaniu i montowaniu materiałem, dlatego też można przygotować nawet bardzo skomplikowane blaty. Do największych zalet warto zaliczyć także dużą odporność na zabrudzenia. Oryginalne blaty do stołów z laminatu HPL doskonale sprawdzą się przede wszystkim w lokalach gastronomicznych, ponieważ bardzo łatwo usunąć z nich plamy po kawie i tłuszcze po posiłkach.

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale laminat HPL nie odbarwia się pod wpływem promieni słonecznych, dlatego też nawet po wielu latach użytkowania zachowa swój pierwotny wygląd. Jest to w chwili obecnej najciekawsza alternatywa dla drewnianych blatów, które są bardzo drogie.

Jakie największe minusy?

Jak łatwo się domyśleć blaty do stołów z laminatu HPL mają nie tylko same zalety, ale również kilka wad o których należy zawsze pamiętać. Jedną z największych wad jest to, że blaty bardzo źle znoszą wysokie temperatury. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że w żadnym wypadku nie można stawiać na nich gorących patelni i garnków.

Dla wielu osób wadą może okazać się również to, że w przypadku uszkodzenia bardzo rzadko kiedy nadają się do naprawy. Zwykłe drewniane blaty można umiejętnie zeszlifować, dzięki czemu sprawnie ukrywa się wszelkie niedoskonałości. W przypadku blatów z laminatu HPL niestety nie można tego dokonać.

Jak dbać o blat z laminatu HPL?

Zakup nowego blatu do stołów z laminatu HPL to dopiero połowa drogi do sukcesu. Pamiętać należy o tym, aby odpowiednio o nie dbać, dzięki czemu przez wiele lat użytkowania zachowają swój niesamowity urok.

Blat najlepiej systematycznie przecierać zwykłą, miękką szmatką, która jest zwilżona wodą. Specjaliści zalecają, aby w przypadku blatów z laminatu HPL korzystać jedynie z łagodnych detergentów. Mocniejsze zabrudzenia można usunąć specjalnym rozpuszczalnikiem alkoholowym albo acetonowym.

Blaty do stołów z laminatu HPL znaleźć można w ofercie sklepu Demico.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here