Hotel blisko Warszawy- gdzie uciec na krótki weekend

Nie masz szans na urlop i resztkami sił walczysz z licznymi obowiązkami? Potrzebujesz odrobiny wytchnienia od szarej codzienności lub nadmiaru stresu? Pomyśl o weekendzie poza miastem. Podpowiadamy gdzie warto wypocząć nie wyjeżdżając zbyt daleko od Warszawy.

Dlaczego warto wybrać okolice Warszawy?

Choć wypocząć można podobno nawet w domu, to gdy człowiek jest bardzo obciążony warto zmienić otoczenie. Dzięki temu dużo łatwiej jest zapomnieć o utrapieniach codzienności i skupić się na regeneracji. W domu zawsze istnieje ryzyko, że wolny czas zamiast na wypoczynek zostanie wykorzystany na domowe obowiązki.

Najlepiej wypoczywać poza domem, gdy jednak czasu jest niewiele najlepiej ograniczyć czas podróży do niezbędnego minimum. Dlatego zamiast zwiedzać europejskie stolice lepiej wybrać komfortowy hotel pod Warszawą. Takie rozwiązanie z pewnością pozwoli zaoszczędzić pieniądze, ale i ilość zmęczenia i stresu związanego z podróżą.

Można odwiedzić SPA

Gdy pogoda nie jest zbyt sprzyjająca, a nasze ciało cierpi z powodu niedoboru snu oraz zbyt długiego siedzenia w klimatyzowanych pomieszczeniach dobrym rozwiązaniem będzie hotel pod Warszawą ze SPA. Taki hotel oprócz komfortowych pokoi i dobrego jedzenia zapewnia usługi odnowy biologicznej oraz relaksacyjne, mające na celu zregenerowanie sił fizycznych i psychicznych.

Hotele SPA mają zwykle sauny i basen do dyspozycji gości. Do tego zwykle dołączona jest ciekawa oferta zabiegów kosmetycznych i masaży. Wizyta w saunie to nie tylko niesamowity relaks ale także okazja by pozbyć się toksyn z organizmu. Do tego basen, by poprawić kondycję i wizyta w salonie kosmetycznym by zadbać o cerę, a na koniec masaż. Wszystko czego trzeba do relaksu w jednym miejscu.

Blisko natury i historii

Nie od dziś wiadomo, że przebywanie na łonie natury doskonale koi nerwy i relaksuje. Dlatego wybierając hotel pod Warszawą warto zadbać o możliwość choćby spaceru po łące lub lesie, ale coraz więcej hoteli dba też o możliwość innych aktywność na świeżym powietrzu.

Przykładowo w hotelu Maranello pod Otwockiem w ciepłe miesiące organizowane są spływy kajakowe rzeką Świder. Do tego oprócz spacerów po parku krajobrazowym można urządzić grilla lub piknik w ogrodzie. Natomiast hotel Dębowa Góra niedaleko Płocka wiosną i latem na udostępniana możliwość wypożyczenia roweru, łódki lub kajaku, a zimą można wziąć udział w kuligu.

Okolice Warszawy są nie tylko bogate w komfortowe hotele ze SPA , z łatwym dostępem do przyrody. W wielu z nich można też poczuć ducha historii. Przykładowo Różana Rezydencja położona w Żychlina mieści się w odrestaurowanym zabytkowym dworze z XIX wieku. Zaś Pałac Mała Wieś koło Grójca, zwany Perłą Mazowsza, zachwyca nie tylko historycznym klimatem, ale również zabytkowymi ogrodami- na 30 hektarach znajduje się min.in. ogród Różany i Angielski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here