W pewnym wieku efekty starzenia intensyfikują się. U osób, które mają mniejsze predyspozycje do szybkiego starzenia się często te efekty są mniejsze lub bardziej rozłożone w czasie. Generalnie u wielu osób procesy starzenia pojawiają się szybciej, ale postępują wolniej a z drugiej strony są osoby, u których przez długi czas efekty nie pojawiają się, ale ich wystąpienie jest bardzo intensywne. Bardzo ważne jest w zakresie dbania o zdrowie korzystanie nie tylko z kosmetyków, ale również dbanie o zdrowe odżywianie się i korzystanie ze zdrowego trybu życia. Zdrowy tryb życia to szereg aspektów począwszy do korzystania z właściwej diety, poprzez odpowiednią ilość godzin odpoczynku każdego dnia. Nie można zapominać o spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu, realizowaniu programu treningowego. Wszelkie działania tego typu pozwalają znacznie spowolnić zarówno pojawianie się pierwszych efektów starości, jak też ich szybkie postępowanie. Najważniejsze są działania profilaktyczne, ale nie zawsze są one skuteczne.

Dieta
Właściwa dieta pozwala na zmniejszenie negatywnych efektów, do których można zaliczyć utratę elastyczności skóry, pogorszenie się jakości włosów, paznokci. Odpowiednia dieta to taka, która pozwala dostarczyć wszystkie niezbędne składniki odżywcze we właściwej ilości. Pewne składniki, jeśli chodzi o urodę są szczególnie ważne. Do takich składników odżywczych zaliczyć można białka. Włosy są zbudowane prawie w całości z kreatyny, która z kolei składa się z aminokwasów. Z tego względu dieta, która ma na celu poprawę wyglądu włosów winna zawierać duże ilości białek, które są w stanie poprawić wygląd włosów.

Białka w dużych ilościach znaleźć można w takich produktach jak ryby oraz mięsa. Rośliny takie jak rośliny strączkowe, otręby, płatki owsiane również zawierają duże ilości białka, ale typu roślinnego. Należy brać pod uwagę, że białko roślinne nie jest pełnowartościowe, czyli nie zawiera wszystkich aminokwasów. Z tego powodu w zbilansowanej diecie winny znajdować się równie ryby oraz mięsa. Należy również brać pod uwagę, że białka w ogram izmie nie są magazynowe. Z tego powodu bardzo ważne jest ich regularne dostarczanie wraz z pożywieniem. W ten sposób można zapewnić właściwy poziom białek w organizmie, które odpowiadają również za rozwój komórek.

Dla włosów istotna jest również siarka. Jest to minerał, który można znaleźć w takich roślinach jak cebula, czarna rzepa, czy rzodkiew. Kolejnym ważnym elementem diety powinien być krzem, który pozwala na uzyskanie włosów mocniejszych oraz o większym połysku.

Jeśli włosy są przerzedzone wówczas może to oznaczać brak odpowiedniej ilości żelaza w organizmie. Żelazo można uzupełnić poprzez wzbogacenie diety czerwonym mięsem, brokułami, marchwią czy pietruszką. W diecie, która wpływać będzie pozytywnie na wygląd i stan paznokci winny znaleźć się takie składniki odżywcze jak białko, cynk oraz żelazo. Dla paznokci istotny jest również magnez, który w dużych ilościach znajduje się między innymi w produktach zbożowych, kaszach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTłuszcze a zdrowe
Następny artykułJak pozbyć się cellulitu?
Zmienna jak każda kobieta. Uwielbia dzielić się wiedzą i doświadczeniem, które zdobyła pracując przez 10 lat w Niemczech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here