Zabiegi medycyny estetycznej są coraz bardziej skuteczne i coraz większa liczba osób decyduje się na korzystanie z możliwości, które zapewniają. Zabiegi takie są bardzo bezpieczne z punktu widzenia zabiegów chirurgicznych. Po pierwsze efekty takich zabiegów są odwracalne a po drugie liczba przypadków różnego rodzaju powikłań jest ograniczona. Wielu osobom zabiegi medycyny estetycznej kojarzą się przede wszystkim z zabiegami stosowanymi na twarz, jednak w rzeczywistości zakres stosowania takich zabiegów jest znacznie szerszy. Z wykorzystaniem zabiegów medycyny estetycznej możliwe jest poprawienie wyglądu skóry, ale także można stosować zabiegi poprawiające również inne rejony ciała.

Wypełniacze oparte na bazie kwasu hialuronowego to bardzo wszechstronne preparaty. Można je stosować, choćby poprzez wstrzykiwanie ich w szyję, dekolt a nawet dłonie. Bardzo często dłonie starzeją się nieco szybciej, co wynika choćby z rodzaju aktywności życiowej. Na dłonie negatywnie nawet u młodszych osób są w stanie działać, choćby detergenty czy proszki do prania. Obecnie możliwe jest zastosowanie zastrzyków z kwasem hialuronowym, który pozwala na likwidowanie fotouszkodzeń, co pozwala na uzyskanie lekkiego rozjaśnienia przebarwień oraz ujednolicenia koloru skóry.

Atuty zabiegów medycyny estetycznej

Jednym z podstawowych atutów zabiegów medycyny estetycznej jest możliwość uzyskania trwałych efektów bez skutków ubocznych. Dodatkowo efekty uzyskane z wykorzystaniem nieinwazyjnych metod medycyny estetycznej mogą być bardzo trwałe, a nie bez znaczenia jest możliwość uzyskania bardzo naturalnych efektów w zakresie wyglądu skóry. Nawet nieinwazyjne metody pozwalają na dokonanie tak istotnych zmian, jak zmiany owalu twarzy. Jeszcze niedawno uzyskanie takich efektów nie było możliwe. Jednak pojawienie się nowoczesnych wypełniaczy, które oparte są na kwasie hialuronowym pozwalają na uzyskanie widocznych efektów w zakresie zmiany owalu twarzy, co jest w stanie prowadzić do uzyskania efektów piękniejszego modelu piękna.

Możliwe jest również uzyskanie młodszego wyglądu twarzy, który opiera się między innymi na wyraźniejszym zarysowaniu wypukłości policzków. Zaznaczyć można również linię żuchwy czy podbródek. W ten sposób możliwe jest uzyskanie efektu tzw. trójkąta odwróconego. Jest to wierzchołek do dołu i jest on jednym z wyznaczników urody osób młodych.

Z wiekiem skóra w sposób naturalny traci na elastyczności, co prowadzi między innymi do negatywnych zmian w zakresie proporcji twarzy. Jednym z negatywnych efektów jest utrata przez owal twarzy łagodnych linii oraz rysów, które wyostrzają się. Na twarzy pojawiać mogą się również różnego typu bruzdy a przede wszystkim zmarszczki. Do negatywnych efektów można zaliczyć powiększanie się dolnej części twarzy, co prowadzi do efektu opadających policzków. Wszystkie te negatywne efekty mogą być zredukowane właśnie poprzez zastosowanie zabiegów medycyny estetycznej, które oparte są na wykorzystaniu szeregu zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo zrobić, by żyć zdrowo?
Następny artykułZaparz sobie urodę
Zmienna jak każda kobieta. Uwielbia dzielić się wiedzą i doświadczeniem, które zdobyła pracując przez 10 lat w Niemczech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here