Zdjęcie: by Pedro Ribeiro Simoes from flickr

Poszczególne zabiegi medycyny estetycznej cechują się różną trwałością. Wiele zależy przede wszystkim od zastosowania właściwego programu poprawy wyglądu skóry. Skuteczność stosowania zabiegów medycyny estetycznej w znacznym stopniu zależy od tego jaki zestaw zabiegów wybierze specjalista. Z tego powodu olbrzymie znaczenie ma wybór właściwego gabinetu medycyny estetycznej a nawet specjalisty od określonych typów zabiegów. Zabiegi medycyny estetycznej nie są inwazyjne w większości przypadków, czyli nie stosuje się w ich przypadku ingerencji chirurgicznych. Skóra nie uzależnia się od stosowania takich zabiegów, ale uzyskane efekty nie są trwałe.

Im lepiej skonstruowany jest plan stosowanych zabiegów medycyny estetycznej, tym znacznie łatwiej jest uzyskać trwałe efekty, które mogą poprawić wygląd skóry nawet na kilka lat. Zaprzestanie wykonywania zabiegów po zastosowaniu odpowiedniego programu zabiegów nie sprawi, że skora straci całkowicie swój wygląd. Skóra w znacznym stopniu nadal zachowa dobrą kondycję. U wielu osób regularnie stosowane zabiegi nawet po ich zaprzestaniu pozwalają utrzymać skórę przez znacznie dłuższy czas w dobrej kondycji.

Efekty zabiegów medycyny estetycznej

Skutki zabiegów medycyny estetycznej są odwracalne. Odróżnia to nieinwazyjne metody medycyny estetycznej od zabiegów chirurgicznych. W przypadku stosowania zabiegów z kwasem hialuronowym możliwe jest zastosowanie neutralizatorów, które pozwalają na rozpuszczenie kwasu. W ten sposób można zniwelować efekty, które powstały w wyniku zastosowania zabiegów medycyny estetycznej. Nie można, jednak zapominać, że zabiegi powinno stosować się rozważnie. Z tego powodu warto jest korzystać z konsultacji z doświadczonymi specjalistami, co znacznie zmniejsza ryzyko pojawienia się nieprzewidywalnych efektów oraz rezultatów.

Trwałość zabiegów

Efekty po zabiegach medycyny estetycznej mogą utrzymywać się przez długi czas. Nie są to jednak zabiegi, których efekty są wieczne. Nie jest to wcale niekorzystne, gdyż w ten sposób zwiększa się bezpieczeństwo stosowania takich zabiegów. Preparaty, które stosowane są przy zabiegach medycyny estetycznej współcześnie są znacznie bardziej bezpieczne w stosunku wypełniaczy starej generacji. Przy stałych wypełniaczach ich usunięcie wiązało się z koniecznością zastosowania ingerencji chirurgicznej. Nie można zapominać, że każdy z zabiegów może przynieść efekt uboczny, który dzięki temu, że efekty nie są trwałe może samoistnie się zredukować. Powtarzalność zabiegów pozwala również regularnie pobudzać skórę.

W ten sposób skóra w sposób bardziej naturalny uzyskuje ładniejszy wygląd. Przy zabiegach z zastosowaniem kwasu hialuronowego skóra jest pobudzana do produkowania nowego kolagenu. Powstający kolagen, który jest w stanie odbudowywać włókna kolagenowe jest w stanie prowadzić do wypychania od środka zmarszczek i bruzd oraz do wygładzania skóry. W ten sposób można uzyskać efekty takie jak nawilżenie skóry oraz rewitalizowanie skóry, co pozwala na uzyskanie bardzo naturalnych efektów poprawy wyglądu skóry.

Zdjęcie: by Pedro Ribeiro Simoes from flickr.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here