Naprawienie struktury włosa, wygładzenie i wzmocnienie pasm oraz zintensyfikowanie blasku – tego oczekujemy decydując się na specjalistyczny zabieg kosmetyczny włosów. Najczęściej wybierana w salonach jest kuracja nazwana botoksem włosów. Okazało się, że – mimo iż skuteczny – jest on jednak wypierany przez tradycyjny zabieg olejowania włosów. Dlaczego?

Czym jest botoks na włosy?

To zabieg który ma za zadanie naprawić, wygładzić i domknąć łuski włosów w taki sposób, aby nabrały one blasku i sprężystości i aby ich struktura uległa poprawie (botoks na włosy scala zerwane połączenia aminokwasów). Najpierw myje się włosy specjalistycznym szamponem, aby otworzyć ich łuski, a następnie nakłada specjalne, skoncentrowane serum, które wnika do najgłębszych struktur włosów. Na końcu łuski włosów domyka się za pomocą specjalnej maseczki.

Ciekawostką jest to, ze botoks na włosy nie ma nic wspólnego tym znanym wszystkim zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej. Nazwa odnosi się po prostu do sposobu aplikacji – serum w tym zabiegu nanosi się za pomocą strzykawki.

Czym jest olejowanie włosów?

Olejowanie włosów to zabieg, który wykorzystuje naturalne, tłoczone na zimno olejki. Są one pozyskiwane z najlepszych nasion i orzechów roślin z różnych stron świata. Olejki szczycą się bogactwem dobrych kwasów tłuszczowych, nagromadzeniem witamin oraz potężną dawką minerałów i fitosteroli roślinnych. Olej nakłada się na oczyszczone szamponem włosy i skórę głowy (dobrze jest użyć szamponu detoksującego, który otwiera łuski włosów). Olejek trzyma się na włosach około 30 minut (można nawet iść z nimi spać), a po upływie czasu zmywa z włosów szamponem wygładzającym strukturę. Systematyczne olejowanie włosów naprawia i upiększa włos – aż od cebulki.

Botoks na włosy vs olejowanie włosów

Olejowanie włosów do złudzenia przypomina zabieg botoksu włosów. Dlaczego stało się popularniejsze? Przede wszystkim do olejowania wykorzystuje się naturalne, pozbawione chemii substancje o dużej mocy. Po drugie – olejki wzmacniają nie tylko same włosy, ale – co ważniejsze – skórę głowy i cebulki włosów. Dla wielu kobiet ważny jest też komfort: olejowanie włosów można zrobić w zaciszu własnego domu, relaksując się w 100%.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułnajlepsze palety cieni
Następny artykułbalejaż na krótkie włosy
Zmienna jak każda kobieta. Uwielbia dzielić się wiedzą i doświadczeniem, które zdobyła pracując przez 10 lat w Niemczech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here