Permanentny makijaż oczu, brwi i ust od wielu lat cieszy się wśród pań dużą popularnością. Nic w tym dziwnego, makijaż permanentny, jeśli został wykonany prawidłowo i starannie przez ligerystkę, może stanowić prawdziwy atut naszej urody, a dodatkowo ułatwiać proces codziennego wykonywania makijażu. Zdarza się jednak, że makijaż permanentny nie wygląda profesjonalnie lub po prostu przestał nam się podobać i podjęłyśmy decyzję o jego usunięciu. Jeszcze do niedawna usuwanie kolorowego makijażu permanentnego stanowiło dla specjalistów nie lada wyzwanie. Natomiast dziś, dzięki nowoczesnym osiągnięciom medycyny estetycznej i innowacyjnym urządzeniom, to zadanie jest znacznie ułatwione. Podpowiadamy zatem, jak usunąć makijaż permanentny brwi, ust lub oczu i gdzie to zrobić!
Kolorowy makijaż permanentny – jakie kolory najtrudniej usunąć?
Jeżeli wydaje nam się, że najtrudniejszymi do usunięcia barwnikami są czarny, granatowy czy niebieski, to jesteśmy w wielkim błędzie. Ciemne kolory, którymi najczęściej wykonujemy kreski na dolnych lub górnych powiekach, można usunąć ze skóry dużo szybciej niż jaśniejsze pigmenty. Jeszcze do niedawna duży problem dla specjalistów stanowiło usuwanie makijażu permanentnego w kolorze czerwonym i pomarańczowym (usta), zielonym (oczy) oraz brązowym (brwi) – wymagało to niekiedy zastosowania kilku różnych urządzeń, których silne działanie mogło jednak pozostawić na skórze nieestetyczne blizny. Dzisiaj w gabinetach medycyny estetycznej możemy spotkać się z innowacyjnymi laserami pikosekundowymi, które nie tylko jeszcze skuteczniej radzą sobie z usuwaniem makijażu permanentnego, lecz także są dużo delikatniejsze dla skóry.
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego brwi, ust i oczu
Obecnie na rynku medycznym znajdują się dwa rodzaje najnowocześniejszych laserów pikosekundowych – PicoSure i Discovery Pico. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, którzy dysponują obydwoma rodzajami laserów, przyznają jednak, że przy usuwaniu makijażu permanentnego szczególnie chętnie korzystają z lasera Discovery Pico, który bardzo dobrze radzi sobie z pigmentami w odcieniach czerwieni lub brązu. Jego unikalna technologia, oparta na ultrakrótkich impulsach o mocy kilkakrotnie przewyższającej inne lasery wykorzystywane w medycynie, pozwala pozbyć się niechcianego makijażu szybko, skutecznie i bezpiecznie – zabieg nie uszkadza tkanek otaczających obszar, na którym znajduje się makijaż i nie pozostawia po sobie szpecących blizn.
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego – czy to bezpieczne?
Usuwanie makijażu permanentnego laserem jest zabiegiem bezpiecznym, jednak tak, jak w przypadku innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonywania, o czym powinien poinformować nas lekarz na wizycie konsultacyjnej. Skóra po zabiegu może być też zaczerwieniona i obrzęknięta, ale są to naturalne następstwa terapii, które powinny ustąpić kilka dni po zabiegu. W przypadku usuwania makijażu permanentnego oczu, lekarz zabezpiecza odpowiednio gałkę oczną przed światłem lasera, aby zapobiec jej uszkodzeniu.
Więcej informacji na temat usuwania makijażu permanentnego znajdą Państwo na stronie: http://encyklopedia.klinikamiracki.pl/