Wśród najnowocześniejszych zabiegów medycyny estetycznej wyróżnić można lipofilling. Decyduje się na niego coraz większa liczba pacjentów – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Zwiększone zainteresowanie zabiegiem ma związek przede wszystkim z małą inwazyjnością zabiegu i spektakularnym efektem. Na czym ów zabieg polega? Komu jest polecany i jak się go przeprowadza?

Lipofilling – przeszczep tkanki tłuszczowej

Zwykle o tkance tłuszczowej w swoim ciele myślimy w kontekście pozbywania się jej za pomocą diety, ćwiczeń lub liposukcji. Jednak nasz własny tłuszcz nie jest wcale naszym wrogiem! Zazwyczaj w swoim ciele możemy zaobserwować pewne dysproporcje. Jest nimi na przykład zbyt mały biust w porównaniu do zbyt obfitych ud. Przeszczep tkanki tłuszczowej z ud do biustu może się okazać fantastycznym sposobem na to, by te dysproporcje wyrównać! Zabieg lipofillingu wykorzystuje się również w celu wyrównania dysproporcji twarzy, poprawy jej gładkości, poziomu nawilżenia i ujędrnienia.

Predyspozycje do zabiegu

Przeszczep tłuszczu z miejsc, w którym go zbywa do miejsc, w którym skóra jest wiotka, mało jędrna, w którym brakuje kształtów, to bardzo nowoczesne i praktyczne podejście do medycyny estetycznej. Lipofilling wykorzystuje się przede wszystkim do podkreślania kości policzkowych, poprzez wypełnienie policzków własnym tłuszczem pobranym na przykład z brzucha, ud czy pośladków. W ten sposób można też zredukować worki pod oczami wypełniając odpowiednie miejsca niewielką ilością tkanki tłuszczowej.

Zabieg przeszczepu tkanki tłuszczowej jest bardzo bezpieczny, a efekt utrzymuje się już na zawsze. Wynika to stąd, że wszczepiana jest nasza własna tkanka, nie ma więc mowy o niezgodności tkankowej, czy infekcjach wynikających z nieprawidłowej implantacji tworzywa sztucznego do ciała.

Zabieg odmładzający twarz

Po 40. roku życia twarz traci swoją jędrność, swój owal. Rysy twarzy mogą się delikatnie rozmazywać, co jest szczególnie niekorzystne przy pogłębianiu się zmarszczek. Aby zniwelować efekt starzenia się skóry, warto zafundować sobie lipofilling. Jest to zabieg, którego efekty widać już po kilku dniach – bez używania kremów, maseczek, czy jakichkolwiek innych zabiegów ujędrniających. Zabieg z wykorzystaniem własnej tkanki tłuszczowej jest bezpieczny i daje spektakularne efekty! Pozwala wyrównać owal twarzy, podkreślić jej charakterystyczne rysy, wygładzić skórę. Dodatkowo zabieg nawilża twarz i utrzymuje na długo jej jędrność i młody wygląd dzięki ochronnej warstwie tłuszczu pod skórą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here