Sezon letni to zawsze bardzo oczekiwany przez dzieci czas. Dla uczniów oznacza dwa miesiące błogiego relaksu z dala od szkoły. Dla maluchów to długie sesje zabaw na wolnym powietrzu i możliwość porzucenia znienawidzonych kurtek i szalików.

Wielu rodziców po pierwszym tygodniu sezonu w panice zaczyna poszukiwać pomysłów na zabawy innych niż dwugodzinne kopanie piłki, czy bujanie dziecka przez pół dnia na huśtawce.

Polecamy postawić na wypoczynek nie tylko aktywny, ale także kształtujący u dzieci zdolności motoryczne i umiejętność samodzielnego organizowania zabawy dla siebie i innych dzieci.

Zabawki ogrodowe dla dużych i dla małych

Obecnie sklepy, zarówno stacjonarne, jak i internetowe, oferują tak olbrzymi wybór zabawek przeznaczonych do użytku poza domem, że trudno wręcz opuścić sklep z pustymi rękami. Uniwersalność większości takich zabawek polega na tym, że niezależnie od wieku, każde dziecko z pewnością znajdzie dla nich wiele zastosowań. Przykładowo różnego rodzaju domki i dziecięce namioty to produkt, który zachwyci każde dziecko. Maluszki, które dopiero niedawno opanowały umiejętność chodzenia, chętnie będą się w takim otoczeniu bawić z rodzicem w „a kuku”, kryjąc się w domku i wychodząc z niego bez końca. Przedszkolaki i uczniowie stworzą w domku miejsce do przeżywania niezwykłych przygód. Może on grać rolę zamku, posterunku, magicznej kryjówki – dziecięca wyobraźnia nie stwarza żadnych granic.

Również wszelkiego rodzaju baseny i piaskownice oraz akcesoria z nimi związane od lat cieszą się niesłabnącą popularnością – w końcu co bardziej kojarzy się z wakacjami, niż woda i piasek? Stwórzmy dzieciom namiastkę plaży w ogrodzie, a z pewnością sprawimy im przyjemność.

Hulaj dusza, hulaj noga

Popularne w czasach naszego dzieciństwa hulajnogi od kilku lat powracają do łask. Jest to świetna sportowa zabawka wyrabiająca u dziecka sprawność i koordynację ruchową. Szczególną popularność zdobywają ostatnio hulajnogi Micro, które dostępne są w różnych rozmiarach. Dodatkowa opcja dwóch kółek z przodu i regulowana wysokością rączki sprawiają, że modele te sprawdzą się nawet dla dwuletnich maluchów, a potem rosną wraz z dzieckiem aż do czasu „przesiadki” na model z pojedynczym przednim kołem. Fantastycznym rozwiązaniem jest również dodanie siedziska w modelach dla najmłodszych dzieci. Na przykład hulajnogi Micro 3 in 1 mogą być używane przez dzieci od roku do pięciu lat, w tym początkowo jako jeździk z siodełkiem.

Tour de Pologne dla maluchów

Jeżeli nie są Państwo przekonani do hulajnogi i wolą bardziej tradycyjne pojazdy, dobrym wyborem dla najmłodszych dzieci będzie rowerek trójkołowy. To bezpieczna, stabilna zabawka, która daje dziecku podstawy umiejętności takich jak pedałowanie, hamowanie i skręcanie, dzięki temu łatwiej będzie mu się w późniejszym czasie przyzwyczaić do kierowania rowerem dwukołowym. Niektóre modele wyposażone są dodatkowo w rączkę z uchwytem, dzięki którym rodzic może pchać rowerek przed sobą jak jeździk, kiedy dziecko się zmęczy.

Zabawki rozwijające dziecięcą aktywność poza domem to zawsze świetny wybór. Nie zatrzymujmy dzieci w czterech ścianach, ale dajmy im odczuć tę radość z przebywania na dworze, którą sami czuliśmy, będąc w ich wieku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here