Mother care. Breast feeding baby.

Dla naszych mam, babć, czy kobiet, które żyły sto, dwieście czy tysiąc lat temu karmienie piersią było czymś naturalnym i tak oczywistym, że nie myślały one o innej opcji. Dziś głośno się mówi o tym, że kobiety mają wybór. Mogą karmić swojego maluszka naturalnie, albo podawać mu mleko modyfikowane. Mimo iż obecnie mieszanki są bogate we wszystkie składniki, których potrzebuje młody organizm, to jednak nawet najlepsza z nich nie jest w stanie zastąpić mleka mamy.

Najlepsze dla dziecka
Mleko mamy jest niezaprzeczalnie najlepszym pokarmem dla rozwijającego się młodego organizmu. Dlaczego? Bo jest idealnie dopasowane do konkretnych potrzeb rozwojowych konkretnego maluszka. Bogate w przeciwciała, łatwo przyswajalne białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy i składniki mineralne w odpowiednich proporcjach w pełni zaspokaja potrzeby niemowląt do 6. miesiąca życia. Co więcej, jego skład, konsystencja, a nawet kolor zmienia się wraz z wiekiem dziecka, a nawet porą dnia, czy częstotliwością ssania. Za każdym razem, kiedy mama podaje dziecku pierś, maluszek dostaje to, co jest dla niego najlepsze i czego w danej chwili potrzebuje. Nawet najlepsze mleko modyfikowane nie jest w stanie mu dorównać.

Z korzyścią dla mamy
Nie tylko maluszki czerpią korzyści z karmienia piersią. Mamy również wiele mogą zyskać karmiąc swoje dzieci naturalnie. Już w kilka dni po porodzie mogą się przekonać o cudownych właściwościach karmienia piersią. Ich połóg trwa zdecydowanie krócej, ponieważ wydzielająca się w czasie karmienia oksytocyna przyczynia się do szybszego obkurczania się macicy. Szybciej też ustaje krwawienie, dzięki czemu karmiące mamy dochodzą do siebie w zdecydowanie krótszym czasie niż kobiety, które nie mogą, albo nie chcą karmić piersią. Karmienie piersią sprzyja też powrotowi do formy i szczupłej sylwetki. Nagromadzone w czasie ciąży zapasy tłuszczu są w szybkim tempie spalane przez nasz organizm, a zawdzięczać to można właśnie naturalnemu karmieniu. Utracie zbędnych kilogramów sprzyja też zdrowa dieta, której muszą przestrzegać młode mamy.

Ekonomia i wygoda
Warto wspomnieć też o bardzo przyziemnych zaletach karmienia piersią. Taki sposób karmienia maluszka jest przede wszystkim darmowy. Oszczędność kilkudziesięciu złotych miesięcznie potrafi znacznie podratować nadszarpnięty przygotowaniami do pojawienia się maluszka budżet. I jeszcze jedna ważna kwestia. Karmienie piersią jest po prostu wygodne. Nie wymaga bowiem żadnych przygotowań takich jak mycie i wyparzanie butelki, gotowanie wody czy kupowanie i przygotowywanie mieszanki. Karmiące piersią mamy mają ten komfort, że jedzenie dla maluszka mają gotowe zawsze i wszędzie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zalet karmienia piersią, wejdź na stronę www.zdrowystartwprzyszlosc.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here