Na rynku kosmetyków pojawia się coraz większa ilość produktów opartych na ekstraktach z owoców. Z drugiej strony nie ma większego problemu, by stosować owocowe maseczki, które wykonamy w warunkach domowych. Ekstrakty z owoców są w stanie bardzo pozytywnie wpłynąć na wygląd skóry. Po pierwsze takie maseczki są w stanie nawilżyć skórę, co jest w stanie pozytywnie wpłynąć na koloryt skóry oraz dostarczyć jej większą dawkę energii. Kosmetyki na bazie owoców są w stanie przywrócić skórze blask oraz zmniejszyć oznaki zmęczenie jakie mogą być widoczne na skórze. Maseczki owoce można przygotować również samodzielnie.

Jak wykorzystać truskawki?

W sezonie na truskawki można zdecydować się na maseczki z truskawek. Papka przygotowana z truskawek pozwala na szybką regenerację. Dodatkowo truskawki są w stanie dostarczyć niezbędnych dla skóry witamin, co pozwala na uzyskanie jędrniejszej skóry. Kiedy warto stosować maseczki z truskawek? Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie maseczek z truskawek w momencie, gdy skóra nie ma blasku u wymaga sporej ilości energii. Truskawkowa maseczka pozwala na zapewnienie skórze odzyskania witalności. Przygotowanie takiej maseczki nie jest wcale trudne. Wystarczy jedynie zmiksować owoce i połączyć je z mąką ziemniaczaną oraz twarogiem. Wszystkie składniki trzeba bardzo dokładnie zmieszać, co pozwala na uzyskanie jednolitej oraz gęstej masy, którą następnie można nałożyć dokładnie na twarz. Maseczki nie powinno się nakładać jedynie w okolicach oczu. Maseczka z truskawek jest w stanie znacznie poprawić krążenie. Do jej atutów można również zaliczyć możliwość złagodzenia podrażnień oraz zaczerwienień skóry.

Maseczki z jabłek

Jabłka to w Polsce bardzo popularne owoce, o których jest ostatnio bardzo głośno. Dostęp do jabłek jest niemal przez cały rok a w okresie letnim jabłka są tanie, gdyż Polska jest jednym z większych producentów tych owoców. Z jabłek również można przygotować wyjątkowe maseczki, które doskonale sprawdzają się w przypadku problemów z cerą takich, jak trądzik. W przypadku przygotowywania maseczek z jabłek w warunkach domowych wykonuje się ją poprzez wymieszanie zmiksowanych jabłek z płatkami owsianymi. Tak powstałą maseczkę kładzie się na twarz na około piętnaście minut. Po upływie tego czasu maseczkę zmywa się chłodną wodą. Do atutów maseczek z jabłek zaliczyć można między innymi możliwość oczyszczenia zatkanych porów, zredukowanie stanów zapalnych, zniwelowanie zaczerwienień oraz podrażnień. Skóra po takim zabiegu jest znacznie gładsza, zregenerowana oraz wolna oraz różnego rodzaju zanieczyszczeń.

Maseczki z bananów

Innym popularnymi owocami, które można wykorzystać w maseczkach zaliczają się banany. Te owoce pozwalają na poprawienie wyglądu szorstkiej skóry. Maseczka z bananów pozwala również na uzyskanie blasku oraz kolorytu skóry twarzy i doskonale sprawdza się przy cerze suchej. Maseczka z bananów jest w stanie dostarczyć skórze między innymi witaminę C oraz beta karoten. Wykonanie maseczki z bananów polega na zmieszaniu zmiksowanych owoców z jogurtem naturalnym lub twarogiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here