Lipoliza jest jednym z coraz bardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Jest to zabieg, który stosowany jest między innymi w celu przeciwdziałania nadmiernej potliwości. Nadmierna potliwość to przypadłość sporej liczby osób. Jest ona często wynikiem przegrzania organizmu w okresie zimy. U wielu osób nadmierna potliwości wynika z cech indywidualnych. Pocenie się jest naturalnym sposobem termoregulacji u człowieka. Jednak u części osób ilość wydzielanego potu jest bardzo duża, co oczywiście może być bardzo uciążliwe. Do najczęściej narażonych na nadmierną potliwość części ciała zaliczają się stopy oraz pachy. Czasami zdarza się, że nadmierna potliwość dotyczy również dłoni. Bardzo rzadko dolegliwości pojawiają się również w okolicach pleców oraz twarzy. W celu zmniejszenia nadmiernej potliwości możliwe jest zastosowanie zabiegów z wykorzystaniem laserów lub toksyn botulinowych.

Toksyny botulinowe

Toksyny pozwalają na powstrzymanie intensywnego działania gruczołów wydzielających pot. W metodzie stosowane jest botoks. Toksyna botulinowa to popularny preparat, który stosowany jest między innymi do niwelowania zmarszczek mimicznych, czy też do redukowania zmarszczek, które pojawiają się w okolicach oczu czy skroni. Od pewnego czasu molwie jest zastosowanie w zakresie leczenia nadmiernej potliwości właśnie toksyn botulinowych. Zabieg polega na wstrzykiwaniu przez lekarza niewielkiej ilości toksyny w kilkanaście miejsc na dłoniach, stopach czy pachach. Zabieg trwa około piętnastu minut a maksymalnie dwadzieścia minut. Wstrzykiwana, niewielka ilość preparatu pozwala na zablokowanie działania gruczołów potowych. Wydzielanie potu jest ograniczona w znacznym stopniu. Jak wskazują statystyki tego rodzaju zabiegi po tygodniu od ich zastosowania pozwalają na ograniczenie wydzielania potu nawet o ponad osiemdziesiąt pięć procent. Kuracja z zastosowaniem toksyny botulinowej pozwala na korzystanie z efektu zmniejszania potliwości ciała nawet przez sześć do dziewięć miesięcy.

Leczenie laserem
Do coraz bardziej popularnych metod stosowanych w medycynie estetycznej zaliczają się zabiegi z wykorzystaniem lasera. Ograniczenie potliwości ciała jest możliwe do uzyskania również z zastosowaniem lasera. Jest to metoda alternatywna w stosunku do metody z zastosowaniem toksyn botulinowych. Laser stosowany w ramach lipolizy pozwala na zmniejszenie nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Lipoliza jest również jedną z metod, która pozwala na zmniejszenie nadmiernej potliwości. Zabieg realizowany jest w formie naświetlania wiązkami lasera gruczołów potowych.

Wykorzystanie lasera pozwala na przegrzanie gruczołów potowych. Jest to metoda, która jest nieodwracalna, gdyż pozwala ona na uzyskanie całkowitego zniszczenia części gruczołów potowych. W ramach zabiegu możliwe jest usunięcie tych gruczołów potowych, które nie są odporne na działanie wysokiej temperatury. Zabieg jest zaliczany do bardzo bezpiecznych a jednocześnie jest trwały, czego nie można powiedzieć o zabiegach z zastosowaniem toksyn botulinowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here