Jakiego wina warto spróbować?

Wino – niektórzy z nas przepadają za tym trunkiem i nie wyobrażają sobie bez niego obiadów, inni z kolei piją wino tylko od czasu do czasu. Aktualnie w Polsce działa wiele sklepów z winami, także internetowych, które prezentują nam szeroką gamę wyjątkowych alkoholi tego rodzaju. Na co warto się skusić?

W Polsce od dłuższego czasu największym zainteresowaniem cieszą się wina tanie. Według badań przeprowadzonych przez Millward Brown połowa Polaków decyduje się na wina kosztujące od 20 do 30 złotych. Za najlepsze wina uznajemy przy tym te pochodzące z Włoch, Hiszpanii oraz Francji.

Jak wybrać dobre wino?

Sklepowe półki aż uginają się od najróżniejszych win. Do wyboru mamy trunki słodkie, półsłodkie, półwytrawne oraz wytrawne, białe, czerwone i różowe. Jeżeli jednak nie znamy się zbyt dobrze na winach, często trudno nam jest wybrać to najlepsze. Oczywiście, idealnym pomysłem będzie udanie się do najpopularniejszych regionów winiarskich, na przykład do włoskiej Toskanii, ale nie zawsze mamy taką możliwość.

Przy poszukiwaniu odpowiednich trunków możemy kierować się opiniami, które znajdziemy w internecie. Co ciekawe, często nawet niedrogie wina, dostępne w dyskontach, mają dużo pozytywnych ocen. Oczywiście, możemy też poszukiwać ofert w sieci, na przykład warto zobaczyć sklep z winami online Wineavenue24, w którym do wyboru mamy pełną gamę trunków w różnych cenach.

Najbardziej znane wina:

  • Cabernet Sauvignon (czerwone)
  • Merlot (czerwone)
  • Syrah (czerwone)
  • Pinot Noir (czerwone)
  • Chardonnay (białe)
  • Sauvignon Blanc (białe)
  • Riesling (białe)

Oczywiście, powyższe typy win różnią się pomiędzy sobą w zależności od producenta, dlatego warto zasmakować w różnych propozycjach. Wspomniany już sklep z winami online Wineavenue24 oferuje specjalne zestawy zawierające różne wina, dlatego możemy wtedy w niższej cenie zapoznać się z najbardziej znanymi trunkami z różnych stron świata, na przykład do wyboru mamy zestawy włoskie, chilijskie, z południowej Afryki.

Zamówienia na wina w sklepach on-line mogą składać osoby pełnoletnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here