Gdzie zaczerpnąć słońca zimą?

Zimą brakuje ci promieni słonecznych? Nie przepadasz za mrozami i śniegiem? W takim przypadku zamiast planowania swojego urlopu w ciągu lata, warto przełożyć go właśnie na sezon zimowy, aby wtedy wyrwać się z Polski do ciepłych krajów.

Podczas gdy w Polsce panują ujemne temperatury i pada śnieg, w wielu innych krajach na świecie możemy cieszyć się piękną pogodą. Co więcej, zimowe wyjazdy do takich zakątków wcale nie muszą być dla nas bardzo drogie. Gdzie wobec tego możemy się udać?

Madera

Należąca do Portugalii wyspa Madera zaprasza turystów praktycznie przez cały rok. Dzięki temu, że leży bliżej Afryki niż Europy, pogoda dopisuje tu stale. Z tego powodu Madera nazywana jest też wyspą wiecznej wiosny, ponieważ temperatura rzadko kiedy jest tu niższa niż 20 stopni Celsjusza.

Kambodża

To jeden z tańszych krajów azjatyckich dla turystów. Zima to najlepszy czas, aby odwiedzić Kambodżę, która położona jest w Azji Południowo-Wschodniej. Na odwiedzających czeka tu wiele pięknych zabytków, w tym najbardziej znany to kompleks świątyń w Angkorze Angkor Wat.

Cypr

Cypr w okresie zimowym zaprasza przede wszystkim miłośników starożytnych zabytków. To idealny czas, aby zapoznać się z tutejszymi krajobrazami znaczonymi budynkami z czasów antycznych.

Tajlandia

Zimą również możemy wybrać się na Tajlandię – to rajskie miejsce zachwycające błękitem ocean. Piękna pogoda czeka na nas w szczególności na południu kraju. Wśród najpopularniejszych kierunków znajdują się wyspy Phuket i Ko Pha-Ngan, a także takie jak Koh Samui i Koh Jam.

Teneryfa

To jedna z Wysp Kanaryjskich, która także zachwyca swoimi widokami i przyjemnymi, ciepłymi dniami w środku zimy. Wprawdzie woda będzie za zimna do kąpieli, ale za to możemy poświęcić czas na zwiedzanie tutejszych miejscowość oraz podziwianie przyrody.

Gdy planujesz wyjazd wakacyjny samodzielnie, nie zapomnij o tym, aby wykupić dobrą polisę ubezpieczeniową. Teraz możesz zrobić to na stronie bm.pl, która pozwoli ci na wyszukanie najlepszych polis turystycznych. Razem z bm.pl łatwo wybierzesz taką, która spełni wszystkie twoje oczekiwania, a potem od razu ją wykupisz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here