Porcelana – zawsze na czasie!

Porcelana zawsze była, jest i będzie modna. To prawda stara jak świat, która nie traci na aktualności. Okazuje się, że czasy się zmieniają, trendy przemijają, ludzkie gusta kształtowane są przez coraz to nowe czynniki, a porcelana zawsze jest modna. Nie wierzysz? Oto kilka dowodów!

Porcelana – krótka historia

Porcelana pochodzi z Chin, to właśnie tam wynaleziono ją w VII wieku. Od tego momentu zaczęła się je j burzliwa kariera. Zagościła na stołach niemal całego świata. Wykonywano z niej nie tylko naczynia codziennego użytku, ale również figurki, wazony czy też dzieła sztuki. – Porcelana jest tak naprawdę wpisana w dzieje człowieka. Każdy ma w domu swoją ukochaną filiżankę, kubek czy też talerzyk. Na co dzień nie zastanawiamy się, skąd pochodzi porcelana, ale doskonale wiemy, że jest to coś z piękną historią. Do tego doliczyć oczywiście należy uniwersalność – kubki, filiżanki czy porcelanowe miseczki to doskonały pomysł na prezent bez okazji, a figurki porcelanowe to dopełnienie aranżacji domu w każdym stylu. – mówi specjalista ze sklepu porczela.pl

Gdzie pasuje porcelana?

Na to pytanie jest tak naprawdę tylko jedna odpowiedź – wszędzie. Wykonane z niej przedmioty to doskonałe uzupełnienie każdego pomieszczenia, niezależnie od stylu. Można dopasować ją zatem do kuchni w stylu skandynawskim, industrialnych salonów czy tez minimalistycznych sypialni. – Oczywiście pamiętać trzeba, by wybierać rozwiązania o uniwersalnym designie, w jak najbardziej neutralnych kolorach. To właśnie one nigdy nie wyjdą z mody. Warto zatem stawiać na monochromatyczne figurki, czy też delikatne filiżanki. – dodaje nasz ekspert (porczela.pl).

Przedmioty wykonane z porcelany są ponadczasowe, uniwersalne i zawsze modne. Warto o nich pamiętać przy okazji urządzania własnego domu czy mieszkania, a także szukając naprawdę stylowego prezentu dla kogoś nam bliskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here