Dobra ładowarka, internet mobilny, spokojny kąt i… - dowiedz się, o co musisz zadbać, jeśli zamierzasz pracować w podróży

Nawiązując kontakty handlowe czy zawodowe i często przemieszczając się w celu zawierania transakcji czy doglądania oddziałów, możemy wykorzystać czas poświęcony na jazdę pociągiem lub lot samolotem i wykonać część swoich zadań. Dowiedz się, co warto zabrać ze sobą, jeśli planujesz pracę w podróży.

Laptop, tablet, smartfon

Podstawowym wyposażeniem każdej osoby, która chce pracować w podróży, jest odpowiednie urządzenie elektroniczne pozwalające na obsługę aplikacji i dostęp do internetu. Wiele zależy od tego, jaki rodzaj pracy wykonujesz. Jeśli prowadzisz korespondencję służbową, weryfikujesz dokumenty czy poszukujesz informacji w sieci, wystarczający będzie tablet z dużym ekranem. Pisanie wymaga już wygodnej klawiatury i sporej ilości miejsca, dlatego o wiele bardziej funkcjonalny okaże się laptop.

Bateria, ładowarka i power bank

Główną wadą pracy w podróży jest brak dostępu do źródeł energii niezbędnych do uzupełnienia zasilania. Przede wszystkim warto zadbać o dobrą, nową i pojemną baterię oraz zabrać ze sobą ładowarkę, dzięki której możliwe będzie doładowanie. Najlepszym rozwiązaniem są ładowarki uniwersalne, które możesz wykorzystać do każdego urządzenia. Jeśli podróżujesz samochodem z kierowcą, przyda się też ładowarka samochodowa.

Korzystanie z gniazdek elektrycznych nie zawsze bywa możliwe, dlatego warto zaopatrzyć się w dobrej klasy pojemny power bank. Wiele z takich urządzeń magazynuje energię nawet na dwa czy trzy ładowania baterii laptopa. Dzięki temu rozwiązaniu zyskujesz gwarancję, że energii wystarczy Ci na cały okres podróży.

Internet mobilny

Aby korzystać z internetu w trasie, trzeba dysponować dostępem do sieci. To jeden z najważniejszych elementów, na który musisz zwrócić uwagę, jeśli chcesz mieć nie tylko stały zasięg w każdym miejscu, w którym będziesz w danej chwili, ale też płynność przekazu. Obecnie w wielu miejscach kraju, w tym również w środkach komunikacji, można korzystać z bezpłatnych sieci Wi Fi. Nie zawsze jednak są one wystarczająco wydajne, aby zaspokoić nasze potrzeby.  

Do korzystania z bezpłatnej sieci wystarczy urządzenie mobilne z dostępem do internetu oraz odpowiednie oprogramowanie do wyszukiwania połączeń. Jeśli nie ma takiej opcji, albo chcesz mieć pewność, że w każdym miejscu znajdziesz połączenie, możesz wybrać opcję odpłatną, czyli internet mobilny. Większość współczesnych operatorów oferuje własne modemy aktywowane kartą SIM, które podłącza się do laptopa za pomocą złącza USB, umożliwiając korzystanie z nich na podobnych zasadach, jak w przypadku komputerów stacjonarnych. Jeśli wykorzystujesz do pracy różne urządzenia, masz również opcję wykupienia u operatora telefonii komórkowej pakietu oraz przekształcenia swojego telefonu w punkt dostępowy dla wszystkich znajdujących się w pobliżu urządzeń. Internet mobilny to podstawa dla osób, które pracują zdalnie.

Na koniec przydadzą się jeszcze dobre słuchawki, starannie przygotowany plan zadań i notatnik do ręcznego pisania – i nie będzie już żadnych przeszkód, aby wykorzystać efektywnie swój czas w podróży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here