Pomyśl już o majówce - zarezerwuj bilety wcześniej

W tym roku Święto Pracy, które 1 maja oficjalnie otwiera każdą majówkę, wypada w poniedziałek. Jeśli więc dobrze się zorganizować, to na początku maja możemy mieć do swojej dyspozycji aż 9 dni wolnych (od 29 kwietnia do 7 maja), z których tylko 3 będą wykorzystane z naszego rocznego przydziału urlopowego (2, 4 i 5 maja). Jak zorganizować ten czas, gdzie pojechać – zapraszamy do lektury.

Aktywnie lub leniwie

Niezależnie od tego, czy jesteśmy fanami morza, gór czy Mazur wszystkie ośrodki przygotowały bogatą ofertę i każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy więc do dyspozycji kilkudniowe pakiety relaksacyjne spa, w skład których wchodzą posiłki, basen, sauna, jacuzzi, zajęcia fitness, masaże, zabiegi pielęgnacyjnych, a także wycieczki rowerowe lub na quadach. Dla najmłodszych przygotowane zostały zajęcia z animatorem, co daje opiekunom dodatkową możliwość wytchnienia.

Agroturystyka

Dla każdego, kto potrzebuje wytchnienia od miasta i gonitwy, świetnym rozwiązaniem może być pobyt w gospodarstwie agroturystycznym. Oferta takich miejsc jest również bardzo interesująca: domowe posiłki, wycieczki rowerowe, spływy kajakowe, nauka jazdy konnej, spacery po lesie i ogniska. Wiele miejsc oferuje także zajęcia z wytwarzania rękodzieła, lepienia w glinie czy też  przygotowywanie przetworów z ekologicznych upraw w swojskiej kuchni, które następnie można zabrać ze sobą do domu. Wielu gospodarzy oferuje także możliwość pomocy przy dojeniu krów, karmieniu kur i kaczek (tu prym wiodą dzieci), czy też pielęgnacji końskiej grzywy.

Autem

A może w tym roku warto zorganizować wyprawę autem? Nie musimy od razu porywać się na podróż przez całą Europę. Zaplanujmy kilkudniową wyprawę z 2-3 noclegami w różnych miejscach. Za cel możemy postawić sobie wszystko to, co nas interesuje, np. zwiedzanie 3 polskich miast, odwiedzenie 3 najbliżej położonych zamków i pałacyków lub odnalezienie 3 pomników przyrody. Poznajemy wówczas niedoceniane miejsca w regionie i okolicy oraz sami zarządzamy swoim czasem, co może dać ogrom satysfakcji.

Zagranica

Internet obfituje w promocyjne oferty tanich lotów za granicę i tak np. można polecieć z Gdańska do Sztokholmu za zaledwie 78 zł, ze Szczecina do Londynu za 118zł, z Katowic do Maastricht (Holandia) za 228 zł, z Warszawy do Brukseli za 158 zł, z Wrocławia do Belfastu za 268 zł, a z Berlina na słoneczną Majorkę za 458 zł. Warto skorzystać z wyszukiwarki lotów, trzymać rękę na pulsie i wcześniej zarezerwować bilety. Promocje trwają krótko i są rozchwytywane przez wszystkich spragnionych wypoczynku.
W biurach podróży znajdziemy także oferty zorganizowanych wycieczek autokarowych z przewodnikiem. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają ochoty szukać biletów i opracowywać planu zwiedzania. Musimy pamiętać, że czas spędzimy w dużej grupie, ale za to będziemy wszędzie oprowadzeni i zaopiekowani od początku do końca. Plusem jest także fakt, iż bardzo często grupy wycieczkowiczów nie muszą stać w kolejkach do zwiedzania – w wielu miejscach są wpuszczane szybciej, osobnymi bramkami.

Wiosna to nie tylko Wielkanoc, remonty i przemeblowania. Musimy także zadbać o swoje samopoczucie i wypoczynek. Jeśli nie chcemy uszczuplać portfela nadwyrężonego np. remontem kuchni, możemy przyjrzeć się ofercie na szybkie pożyczki i zainwestować w miły wypoczynek i tak bardzo potrzebną regenerację. Niezależnie od tego, co przynosi nam największą radość, już teraz powinniśmy wyszukać najciekawszą ofertę i dokonać  rezerwacji. Nie przegapmy naszej okazji na majowy relaks!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here