Jak wybrać praktyczną torebkę na urlop

Już za chwilę nastanie czas wyjazdów i urlopów. Długi weekend zbliża się wielkimi krokami, a wakacje depczą nam po piętach. W takich przypadkach jednym z problemów jest to, w co się spakować. Walizka jest bardzo dobrym rozwiązaniem, jednak oprócz niej warto mieć również podręczną torebkę, do której będziesz mogła spakować portfel, dokumenty i inne ważne rzeczy.

Postaw na praktyczność

Torebka jest największą miłością kobiety. Dlatego wybierając dany model, kierujemy się przede wszystkim wyglądem. Jednak w przypadku wyjazdów, warto oprócz kwestii estetycznej, zwrócić uwagę na praktyczność. Torebka na urlopie, który spędzimy poza domem, będzie nam stale towarzyszyć. To do niej będziemy wkładać najważniejsze rzeczy, bez których trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie.

Kiedy wyjeżdżamy na urlop, mamy zaplanowanych wiele rzeczy. Zwiedzanie, wyjście na plażę, spotkania ze znajomymi – nigdy do końca nie wiadomo, kiedy i gdzie się znajdziemy. Przeważnie w takich sytuacjach chcemy mieć wszystkie rzeczy pod ręką.  Dlatego na urlop najlepiej mieć do dyspozycji większy model torebki, np. shopper bag lub worek, do którego bez problemu zmieścimy portfel, dokumenty, kosmetyczkę i kurtkę.

Lepiej wybrać model z dłuższym paskiem. Noszenie torebki w ręku przez kilka godzin nie jest niczym przyjemnym, a jedynie przysparza problemu i powoduje dyskomfort. W biegu można przez przypadek zostawić torebkę i o niej zapomnieć. To zazwyczaj kończyć się zgubieniem ważnych rzeczy, takich jak pieniądze, klucze, czy dokumenty.

Jeśli już mowa o zgubionych rzeczach, warto też zwrócić uwagę na kieszenie w torebce. Najlepiej, żeby były głębokie i zapinane na zamek. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nic nam nie wypadnie po drodze i śmiało możemy w nich przechowywać to, co jest na potrzebne. W torebce powinno być dużo kieszonek – wtedy łatwiej nam będzie zapanować nad porządkiem i będziemy mieć lepszą orientację, co gdzie schowałyśmy.

detale

Zwróć uwagę na materiał, z jakiego wykonana jest torebka

Warto zwrócić uwagę również na materiał, z jakiego uszyta jest torebka. Tyczy się to zarówno strony zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Materiał podszewki jest o tyle ważny, że jeśli będzie on podatny na zniszczenia, szybko zgubimy to, co włożyłyśmy do środka. Na co zwrócić uwagę, patrząc na podszewkę?

  • Szwy nie mogą się rozchodzić, grubość nitek nie powinna być zbyt cienka, a w szyciu nie powinno być przerw.
  • Mile widziane są szwy dodatkowo klejone i laminowane – podszewka jest wtedy trwalsza, a także bardziej odporna na zniszczenia.
  • Odstające nitki ze szwów to znak niskiej jakości torebki.

Natomiast, jeśli chodzi o materiał, z którego jest wykonana sama torebka, najlepiej postawić na skórę naturalną. Dlaczego? Bo w przeciwieństwie do tych ekologicznych, skóra naturalna jest dużo bardziej wytrzymała i nie ściera się tak szybko. Dodatkowo znacznie mniej się brudzi i łatwiej utrzymać ją w czystości.

Kolor też ma znaczenie

W przypadku torebki na urlop kolor naprawdę ma znaczenie. I nie chodzi tu o dopasowanie barwy do stroju, ale przede wszystkim o użyteczność. Dlatego wszelkie typu biele, beże i jasne pastelowe kolory lepiej zostawić sobie na okazje, przy których możliwość ubrudzenia torebki jest minimalna. W przypadku urlopów najlepszym wyborem jest po prostu klasyczna czerń, ale można wybrać również inne kolory o ciemniejszym nasyceniu, np. zieleń, granat lub moro.

kolor-ma-znaczenie

Wybierając torebkę na urlop, należy kierować się przede wszystkim praktycznością. Najlepsza będzie duża torba, wykonana ze skóry naturalnej i z porządną podszewką. Ważna jest ilość kieszonek oraz to, czy są głębokie i zapinane na zamek. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się torebki w ciemnym kolorze, dzięki czemu nie trzeba będzie ciągle ich czyścić. Twój umysł na urlopie powinna zajmować przede wszystkim dobra zabawa. Jeśli wybierzesz torebkę zgodnie z powyższymi kryteriami, nie będziesz musiała się martwić o przechowywanie rzeczy i pilnować, co gdzie położyłaś.

Jesteś na etapie poszukiwania torebki na wyjazd? Zapraszamy na sklep-torebki.pl. W swojej ofercie posiadamy szeroki wybór najróżniejszych modeli w atrakcyjnej cenie, które idealnie sprawdzą się na urlopie.

 Źródło zdjęć: sklep-torebki.pl, pixabay.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here