Niewiele osób wie, ale to właśnie promieniowanie ultrafioletowe może być przyczyną przedwczesnego starzenia się naszej skóry. Ma również bezpośredni wpływ na jej kondycję. Jednak istnieje wiele możliwości, aby w skuteczny sposób uniknąć wspomnianego zagrożenia.

Rodzaje filtrów UV
Obecnie na rynku dostępnych jest wiele produktów, które w swoim składzie zawierają filtr ochronny. Jednak w zależności od jego rodzaju, regularność aplikacji może się różnić. W produktach kosmetycznych mogą występować ich dwa rodzaje. Możemy wyróżnić filtry fizyczne oraz filtry chemiczne. Należy pamiętać, iż podział filtrów przeciwsłonecznych opiera się głownie na sposobie ich działania.
Filtry fizyczne, nazywane często filtrami mineralnymi, działają głownie na zasadzie całkowitego odbicia lub rozproszenia promieniowania. Mogą również działać jako półprzewodniki, które absorbując padające promieniowanie ultrafioletowe, dokonują jego konwersji i uwalniają jako energie w postaci ciepła. Dzięki dostatecznie dużemu rozmiarowi cząsteczek dwutlenku tytanu lub tlenku cynku, warstwa kremu, która znajduje się na naszym naskórku, nie wnika do wnętrza skóry, tylko tworzy ochronną barierę. Chronią przed widmem UVB oraz częściowo przed promieniami UVA. Polecane są w szczególności dla małych dzieci oraz dla osób ze skłonnością do alergii.
Z kolei filtry chemiczne działają jedynie na zasadzie absorbcji promieni słonecznych. W przeciwieństwie do filtrów mineralnych, mogą wnikać w głąb naszego naskórka. Najczęściej spotykane kosmetyki z tej grupy chronią nas głównie przed widmem UVB, w zależności od dodatkowych składników również przed promieniowaniem UVA. Warto pamiętać, iż to właśnie tego typu kosmetyki zawierają popularny faktor SPF, którego wysokość powinniśmy dobrać w zależności od rodzaju fototypu naszej skóry.

Odpowiedni kosmetyk
Jeżeli planujemy zakupić kosmetyk z filtrem ochronnym, powinniśmy pamiętać, aby był on możliwie jak najbardziej profesjonalny. Tylko wtedy możemy mieć pewność, iż nasza skóra jest chroniona w odpowiedni sposób. Doskonałym wyborem jest zakup kosmetyków La Roche Posay, które charakteryzują się najmniejszą ilością filtrów chemicznych w stosunku do ochrony przed promieniowaniem UVA. Ponadto posiadają doskonałą konsystencję, dzięki której kosmetyk nie pozostawiają niepożądanych tłustych śladów. Dzięki stosowaniu tego typu kosmetyków możemy mieć maksymalną ochronę przy minimalnej zawartości filtrów.

Artykuł przygotowany na podstawie www.apo-discounter.pl/marki-kosmetykow-la-roche-posay-c-768_336.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here