Przy dobieraniu kolorów poszczególnych elementów strojów warto kierować się pewnymi ponadczasowymi standardami. Zawsze można pozwolić sobie na pewne eksperymenty, które pozwalają między innymi na stworzenie bardziej oryginalnych oraz ciekawych stylistycznie ubrań. Jednak eksperymentowanie nie może powodować tworzenie takich połączeń kolorystycznych, które zupełnie do siebie nie pasują. Kontrasty kolorystyczne również muszą zachowywać pewne zasady w zakresie łączenia poszczególnych barw oraz odcieni. Najlepszym rozwiązaniem jest zapoznanie się z najbardziej popularnymi zestawami kolorystycznymi, które następnie można próbować indywidualnie modyfikować. Wiele inspiracji można czerpać, choćby z malarstwa. Malarze doskonale dobierają zestawy kolorystyczne i jeśli chcemy się ubrać bardziej ekstrawagancko można sięgnąć właśnie po kolorystykę z obrazów impresjonistów czy innych stylów. Innym ciekawym rozwiązaniem jest korzystanie z kolorów występujących w połączeniach w naturze. Co znów pozwala na tworzenie kompozycji kolorystycznych idealnie dopasowanych do danej pory roku. W pewnych zestawieniach kolorów trzeba jednak kierować się pewnymi kanonami.

Zestawienia klasyczne i eleganckie

Ponadczasowe zestawienia kolorów klasycznych nigdy się nie starzeją. Nie ważne w jakim okresie założymy ubrania stworzone z eleganckich kolorów będziemy wyglądać modnie. Są to zestawiania kolorów, które uznawane są za ponadczasowe. Do takich zestawów kolorów ubrań można zaliczyć, choćby biel z czernią, czy biel z szarością. Do innych modnych zestawów klasycznych strojów można zaliczyć czerwień z fioletem, czy kolory ciemnej zieleni połączone z jasnymi odcieniami, pomarańczą. W klasycznych zestawach kolorów pojawia się również czerń, które jest bardzo łatwa do łączenia ją w większe zestawy kolorystyczne. Można między innymi zdecydować się na połączenie jej z zielenią, odcieniami koloru niebieskiego. Czerń pozwala w klasycznych strojach na największe eksperymenty.

Do popularnych kanonów kolorystycznych zaliczają się również barwy stonowane. Takie spokojnie kolory kojarzą się z surowością natury. W ramach takich zestawów kolorystycznych możemy spotkać się między innymi z odcieniami piasku, kamienia, cegły. Takie kolory uznawane są również za eleganckie, neutralne. W ramach takich zestawień kolorystycznych można spotkać się między innymi z odcieniami koloru czarnego, brązów, szarości, beżu. W ramach stosowanych kolorów znacznie częściej występują odcienie matowe niż połyskliwe.

Kontrastowa kolorystka

Jeśli chcemy ubrać się bardziej oryginalnie można zdecydować się na ciekawe kontrasty kolorystyczne. Ważne jest, by tego rodzaju kolory współgrały ze sobą. Do ciekawych połączeń kolorystycznych w ramach kontrastów można zaliczyć niebieski z pomarańczą. Ponadczasowym zestawieniem jest biel z czernią. Ciekawymi zestawami są również grafit czerwienią, czy kolor czekolady z żółcią. Tego rodzaju zestawienia kolorystyczne pozwalają na największe eksperymenty, dzięki czemu można tworzyć zestawy barw cechujących się wyjątkową oryginalnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here