Poszukując idealnego prezentu coraz częściej zaglądamy do sklepów, w których można znaleźć przedmioty niepowtarzalne. Oryginalność jest w cenie. Produkcja masowa, zalegająca popularne sieciowe sklepy, przestaje cieszyć oko. Nie jest niczym przyjemnym sytuacja, w której odkrywamy, że wszyscy nasi znajomi mają te same spodnie, te same trampki i identyczne poduszki na kanapach. W naturze ludzkiej leży potrzeba wyróżniania się i podkreślania własnej indywidualności. Dzięki tej potrzebie coraz częściej sięgamy po przedmioty wykonane ręcznie, a rękodzieło artystyczne nie kojarzy nam się już z wyłącznie z Cepelią albo z babcią dziergającą mereżki.

Patchworkowe wyciszenie
Zwróćcie uwagę, jak wielu zwolenników ma technika patchworku i jak piękne przedmioty codziennego użytku mogą powstać, kiedy uruchamiamy wyobraźnię i zaczynamy projektować patchworkowy wzór. Oczywiście misterne zszywanie geometrycznych form – najczęściej kwadratów, ale nie tylko – wymaga cierpliwości i czasu. Dla niektórych takie robienie patchworkowej kapy na łóżko to niemal terapia: codzienna dawka wyciszenia i skupienia na czymś, co pięknie rośnie w oczach, a potem długie lata będzie nam służyć. Inni, w patchworkach zakochani, ale niecierpliwi i porywczy, poszukają raczej sklepu z patchworkami, w którym zaopatrzyć się można w takie misterne kapy, poszewki na poduszki czy narzuty.

Pomysłowe sklepowe… patchworki
Patchwork sklep? Tak, istnieje niejeden, ale jeśli mamy ochotę kupić produkty naprawdę unikalne i starannie wykonane, warto szukać inspiracji w miejscu, które za cel stawia sobie gromadzenie ofert od najlepszych polskich projektantów. Pomysłów im nie brakuje, a jeśli podpatrzymy jakiś ciekawy wzór, możemy sami spróbować zmierzyć się z artystycznym rękodziełem.

Tekstylia wykonane metodą patchworkową idealnie nadają się na prezenty dla kobiet spodziewających się dziecka. To przepiękna alternatywa dla masowo produkowanych polarowych kocyków. Kapa z kolorowych kwadratów układających się w jakiś ciekawy wzór dobrze prezentuje się zarówno na małżeńskim łożu jak i na kanapie, na której spędzamy wieczory. Uzupełniona o zestaw kolorowych poduszek sprawia, że wnętrze nabiera indywidualistycznego charakteru.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzemu warto jeździć na rowerze?
Następny artykułRuch a odchudzanie się
Zmienna jak każda kobieta. Uwielbia dzielić się wiedzą i doświadczeniem, które zdobyła pracując przez 10 lat w Niemczech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here