stolarz

Dużo firm w Polsce i na całym świecie oferuje gotowe produkty stolarskie. Dzięki temu, wymarzone meble możemy kupić w bardzo atrakcyjnych cenach. Jakość takich mebli pozostawia Jednak wiele do życzenia. Poprzez słabą wytrzymałość mebli gotowych, ludzie coraz częściej decydują się na usługi prawdziwych fachowców, żeby móc cieszyć się z meblami przez wiele lat. Ile zarabia prawdziwy stolarz? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://www.fachowcy.pl/blog/ile-zarabia-stolarz/ 

Jakość na najwyższym poziomie 

Sporo osób decyduje się na produkty wyprodukowane przez stolarzy przez ich wielką starannością. W związku z tym, że praca z obróbką drewna nie należy do najłatwiejszych, należy liczyć się z większymi kosztami, niż w przypadku gotowych mebli. Dużo osób jest w stanie zapłacić ogromne sumy za zamówienia, które są zgodne z ich oczekiwaniami. Stawki, które zarabiają stolarze są uzależnione przede wszystkim od tego, jakie posiadają umiejętności i jaki towar oferują. 

Jak wyglądają zarobki stolarza I co wpływa na jego wysokość wynagrodzenia? 

Mediana zarobków stolarza w naszym kraju wynosi 3700 zł brutto. Osoby, które zarabiają najwięcej mogą liczyć na wynagrodzenie powyżej 4470 zł brutto. Osoby, które zarabiają najsłabiej to fachowcy, którzy otrzymują wynagrodzenie w wysokości 2950 zł brutto. 

Wielkość zarobków stolarza uzależniona jest głównie od stażu pracy, wykształcenia, wielkości firmy, w której jest zatrudniony oraz województwa. Osoby, które posiadają duże firmy stolarskie, specjalizujących się sprzedażą na masową skalę w kraju i na świecie mogą spodziewać się zarobków w okolicy 20 000 zł miesięcznie. Wielkość płacy zależy też od tego, w jakim kraju się pracuje. W Niemczech wynagrodzenie stolarza jest jednym z największych w Europie. Średnio fachowiec zarabia tam od 12 do 14 tyś zł miesięcznie. W krajach skandynawskich zapotrzebowanie na stolarzy jest ogromne, a ich wynagrodzenie zaczyna się już od 100 zł za godzinę. 

Ryzyko zawodowe, a zarobki 

Praca w stolarni z pewnością nie jest zawodem dla każdego. Podejmując się, powinniśmy liczyć się z ogromnym ryzykiem zawodowym, która występuje w stolarstwie. Najczęstszym w razem przez który spotyka pracowników takiego zawodu są wrzaski, które wbijane są pod skórę. Bardzo ważne jest noszenie rękawic ochronnych. Poważnym i powszechnie występującym problemem są wióry w oczach, które są utrapieniem wielu stolarzy. Taka praca z pewnością nie jest dobrym pomysłem dla osób delikatnych. 

Zobacz też: http://www.pozaistyl.pl/zaklad-stolarski-jak-go-otworzyc/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here