materac
fot: pixabay.com

Wybór materaca nie jest rzeczą łatwą, wiedzą o tym Ci, którzy właśnie kupili nowe mieszkanie i są na finiszu urządzania sypialni, wiedzą o tym również te osoby, które na przykład od dłuższego czasu uskarżają się dolegliwości z plecami, kręgosłupem lub mrowieniem w nogach.

Zobacz tez: http://sekundaminuta.pl/jak-wybrac-materac/

Dobrze dobrany materac to gwarancja nie tylko naszego dobrego snu,  ale także dobrego samopoczucia w ciągu dnia. Warto więc poświęcić nieco więcej czasu na zgłębienie tego tematu aby później nie żałować zbyt pochopnej decyzji lub też aby uniknąć wszelkiego rodzaju zwrotów towaru.

Rozmiar materaca

Na wstępie warto określić podstawowe kwestie takie jak rozmiar materaca dobrany do wymiarów łóżka. Mamy tutaj całą paletę długości i szerokości choć najczęściej spotkane są materace 160 cm na 200 cm.  Jeżeli już wiemy jaki rozmiar nas interesuje warto zastanowić się nad grubością materaca oraz rodzajem twardości.  Z racji różnego typu sypialni wysokość materaca może mieć naprawdę duże znaczenie. Część wysokich materacy może sporo wystawać ponad stelaż łóżka, co przeszkadza szczególnie wówczas gdy nasza sypialnia mieści się na poddaszu a my dbamy o jak największą ergonomię przestrzeni. 

Rodzaj wypełnienia

Kolejną ważną kwestię jest wybór pomiędzy materacem piankowym a materacem sprężynowym. Materace piankowe są zazwyczaj miękkie, charakteryzuje je też niższa cena. Jeżeli więc nie dysponujemy zbyt dużym budżetem a materac jaki chcemy kupić będzie wykorzystywany jedynie okazyjnie warto zatrzymać się właśnie przy tej propozycji.

Jeżeli jednak ma nam służyć każdego dnia i to w perspektywie kilku dobrych lat, warto zainwestować nieco większą kwotę a materac sprężynowy, kieszeniowy. Materace te charakteryzują się różną kasą twardości, powodują również, że ciężar na materacu rozkłada się równomiernie a, co za tym idzie nie jesteśmy narażeni na ciągłe odkształcanie się materaca. Możemy również pokusić się o głębszą analizę pod kontem samego wykonania materaca. Na rynku są też modele dla alergików, które z pewnością będę wskazane dla sporej grupy osób narażonych na wszelkiego rodzaju alergie.

Tak więc wybór materaca zależy od wielu, indywidualnych czynników i na pewno w tym przypadku nie warto sugerować się tylko najniższą ceną. Nasz sen ma bowiem sporą wartość.

Przeczytaj też: http://lapetit.pl/jak-z-wyczuciem-zlozyc-kondolencje/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here