słoik

Słoiki wielu osobom kojarzą się w piwnicą, kilogramami bigosu i przetworów lub ogórkami na zimę. Wcale jednak nie musi tak być. Słoiki mogą zostać piękną, tanią i bardzo prostą w wykonaniu dekoracją do naszych domów czy mieszkań. Mogą być wykonane w wielu stylach np. minimalistycznym czy nawet glamour. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas i naszych preferencji! 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/ozdobne-sloiki/

Ozdobne słoiki – skąd je wziąć?

W większości przypadków nie musimy udawać się po nie do sklepu, ponieważ znajdą się one z pewnością w naszych piwnicach. Jeśli jednak nie znajdziecie niczego, warto jest zapytać babci lub mamy, które na pewno mają coś schowane głęboko w piwnicznych szafkach. Możecie również poszukać w internecie np. na OLX.

Zostawiajcie także słoiki po dżemach, ogórkach czy innych przetworach, które kupujecie w sklepach. Dodatkowo jeśli kupujecie napoje w szkle, takie butelki możecie ozdobić oraz wykorzystać podobnie do słoików np. jako wazon na kwiatki. Jest to genialny i darmowy sposób.

Ozdobne słoiki z roślinami

Coraz popularniejsze stają się ogrody w słoiku. Są znane również pod nazwą ,, las w słoiku’’. Są proste w wykonaniu, ale wyglądają oszałamiająco pięknie. Gotowy las w słoiku możecie zakupić w niektórych marketach, sklepach z roślinami czy sklepach typu Leroy Merlin lub Castorama. Ceny takich słoików wahają się od 40 zł do nawet 300 zł. W zależności od ich wielkości.

Taki las w słoiku można również wykonać samodzielnie. Jeśli jednak nie macie ręki do kwiatów i obawiacie się o szybkie zwiędnięcie, bez obaw. Nikt nie zabroni wam wykonać takiego słoika z kamyczków oraz sztucznych kaktusików. Efekt będzie równie piękny. 

Świecznik ze starego słoika

Słoiki również doskonale sprawdzą się w roli świeczników. Możecie do nich wrzucić małe podgrzewacze, ale również większe świeczki. Wszystko zależy od wielkości słoika. Wieczorek przy zgaszonym świetle same w sobie będą wyglądały niezwykle zjawiskowo, ale możecie także pójść o krok dalej i je ozdobić. Tutaj nie ma ograniczeń, ozdóbcie je jak tylko chcecie!

Zobacz też: http://www.pozaistyl.pl/piekne-grafiki-scienne-skad-je-wziac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here