Półkolonie - jakie zajęcia czekają na nasze dzieci?

Wakacje czy ferie – dziecko się cieszy, a rodzice się głowią co tu zrobić, bo w pracy wolnego nie ma. Rodzina odpada, kolonia czy obóz odpada, bo nie ma na to pieniędzy. Jednym z najlepszych sposobów na zapewnienie dziecku opieki są pełne różnych atrakcji półkolonie. Każdy rodzic jednak chce wiedzieć zanim zapisze swoje dziecko, co będzie tam robiło.

Zajęcia sportowe i taneczne

Najpopularniejsze na półkoloniach są zajęcia sportowe. Dzieci poznają różne rodzaje aktywności fizycznej – od aerobiku, gimnastyki korekcyjnej, po jazdę na rolkach, zimą na łyżwach, grę w piłkę czy nawet pływanie. Mogą przekonać się jak ważny jest sport dla zdrowia i ruszyć się sprzed komputera.

Podczas półkolonii często odbywają się zajęcia taneczne. Mogą to być zajęcia z różnych rodzajów tańca – zarówno współczesnego, towarzyskiego jak i tańca fit, typu zumba. Dzieci ćwiczą w ten sposób współpracę w grupie lub parze, koordynację ruchową i kondycję.

Zajęcia artystyczne

To, że dzieci uwielbiają rysować, malować, wycinać i kleić wiedzą wszyscy, dlatego obecność takich zajęć na półkoloniach nie dziwi. Dla dzieci to nie tylko świetna zabawa, ale również ćwiczenie koncentracji i zdolności manualnych.

Do zajęć artystycznych należy też zaliczyć muzykę. Na tych zajęciach dzieci zarówno śpiewają piosenki, jak i poznają różne instrumenty i uczą się na nich grać.

Filmy, spotkania, wycieczki i zajęcia edukacyjne

Czasem podczas półkolonii dzieci mogą oglądać filmy zarówno w miejscu odbywania się zajęć, jak i w kinie. Wyjazdy w różne miejsca to także jedna z atrakcji półkolonii. Poza kinem dzieci są zabierane do teatru, ZOO i w różne inne miejsca na mini wycieczki.

Podczas niektórych półkolonii organizowane są spotkania dzieci z różnymi ciekawymi osobami. Dzieci mają także zajęcia edukacyjne, na których dzieci uczą się wielu cennych rzeczy w najlepszy możliwy sposób – przez zabawę.

Półkolonie to cała masa różnych, ciekawych i pożytecznych zajęć. Dziecko korzysta z życia zamiast nudzić się w domu. Warto pamiętać o tym, że podczas półkolonii zapewniane jest wyżywienie dzieci, więc mogą pozostawać na zajęciach naprawdę długo. Jeśli więc zastanawiacie się, co zrobić z dzieckiem w czasie ferii zimowych, zapiszcie je na półkolonię. Na pewno i ono i wy będziecie zadowoleni.

Artykuł przygotowany we współpracy z Uniwersytetem Rozwoju

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here