Osoby cierpiące na różnego rodzaju alergie muszą każdego dnia borykać się z wieloma problemami. Z tego powodu osoby cierpiące na bardzo poważne alergie szukają sposobów na to, by pozbyć się takich problemów. Współczesna medycyna zapewnia coraz więcej metod, które pozwalają na znaczne zmniejszenie negatywnych efektów płynących z różnych typów alergii. Wiele alergii ma taki przebieg, który powoduje, że negatywne efekty w trakcie trwania choroby zmieniają się, co wymaga stałego kontaktu z lekarzem, zmian stosowanych leków. Na całym świecie na różnego rodzaju alergie może aktualnie cierpieć nawet połowa populacji. Jest to, więc bardzo poważny oraz narastający problem.

Rezonans jako metoda leczenia alergii
Jedną z nowoczesnych metod stosowanych przy leczeniu alergii jest biorezonans. Zabieg polega na wykorzystaniu urządzeń przewodzących prąd. Lekarz w trakcie zabiegu aplikuje do urządzenia lek, który jest alergenem a następnie włącza urządzenie, które promieniuje falami elektromagnetycznymi. Takie fale nie są odczuwalne dla człowieka, ale pozwalają na odczulenie. W trakcie jednego zabiegu można realizować odczulanie nawet z wykorzystaniem kilku alergenów. Jeśli leczona osoba jest uczulona na różne alergeny wówczas zabiegi realizowane są przez kolejne dni.

Skuteczność biorezonansu
Biorezonans magnetyczny może być stosowany do odczulania o różnych porach roku. W ten sposób zabiegi mogą być stosowane, choćby w trakcie pylenia roślin, co nie jest możliwe w wielu innych metodach leczenia alergii. Wykorzystanie elektrod oraz oddziaływania na ludzki organizm falami elektromagnetycznymi pozwala na pozbycie się uczulenia nawet w przypadku siedemdziesięciu procent osób cierpiących na alergie. Metoda wykorzystująca biorezonans magnetyczny nie jest bolesna a sama terapia jest bezpieczna. U pewnej grupy pacjentów konieczne jest powtarzanie odczulania.

Potwierdzalność skuteczności biorezonansu
Jednym z problemów z zastosowaniem biorezonansu magnetycznego w leczeniu alergii jest brak wiarygodnych badań, co do skuteczności tej metody. Znane są przypadki osób, które korzystając z tej metody pozbyły się alergii lub zredukowały negatywne skutki działania alergii na jakiś czas, ale na podstawie jednostkowych przypadków nie można stwierdzić o skuteczności działania metody leczenia. Na pewno biorezonans nie jest metodą naukową, gdyż wyniki skuteczności realizowanych terapii nie zostały potwierdzone na polu doświadczalnym, co jest konieczne w przypadku metod naukowych. Biorezonans może być rozwiązaniem dla tych osób, które korzystając z innych metod medycznych, jak nowoczesne leki odczulające działające punktowo, nie pozbyły się negatywnych skutków alergii a uczulenie nawet intensyfikuje się. W takim przypadku skorzystanie z biorezonansu może być alternatywą, która w pewnych przypadkach może okazać się skutecznym sposobem na pozbycie się alergii. Jak na razie nie stwierdzono skutków ubocznych stosowanie biorezonansu, więc nie można stwierdzić, że metoda ta jest niebezpieczna dla ludzkiego organizmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here