infekcja układu moczowego

Samodzielnie lub z pomocą odpowiedniego specjalisty zadbaj o swoje drogi moczowe

Jak zapobiegać chorobom układu moczowego?

Aby uniknąć lub złagodzić schorzenia i zakażenia dróg moczowych powinniśmy dostosować się do pewnych zasad:

 • Pij przynajmniej dwa litry wody mineralnej dziennie, aby naturalnie zwiększyć częstotliwość swoich wizyt w toalecie. W ten sposób naturalnie wypłuczesz chociaż część bakterii zamieszkujących Twój pęcherz. Ponadto, uzupełnienie płynów w organizmie wzmocni Twój układ immunologiczny i pomoże mu zwalczyć niechciane bakterie atakujące pęcherz.
 • Nie jest to oficjalnie potwierdzone przez naukowców, ale według naszych przodków najlepszym naturalnym lekarstwem na kłopoty z układem moczowym jest żurawina w dowolnej postaci. Możemy wybierać spośród naparów, przetworów czy nawet samych suszonych i surowych owoców. Żurawina podobno obniża pH moczu, co spowalnia rozwój bakterii. Wysoka zawartość witaminy C dodatkowo wzmocni układ immunologiczny.
 • Postaraj się opróżnić pęcherz codziennie przed pójściem spać i po każdym zbliżeniu Nie tylko choroby dotyczące układu rozrodczego są roznoszone drogą płciową. Również te atakujące nasz pęcherz mogą się dostać w ten sposób do naszego organizmu. Z tego względu pomocne jest oddanie moczu bezpośrednio po każdym stosunku w celu wypłukania drobnoustrojów. Dodatkowym zabezpieczeniem jest także dokładne umycie okolic intymnych specjalnym płynem do higieny intymnej. Przy takiej ochronie trudno będzie nabawić się zakażenia dróg moczowych.

sposoby na uniknięcie zakażenia dróg moczowych

 • Postaraj się nie zażywać kąpieli w dzikich jeziorach, porzuconych basenach i tym podobnych, gdyż mogą być środowiskiem zamieszkałym przez groźne bakterie, pierwotniaki, a nawet grzyby. Z oczywistych przyczyn unikaj też publicznych toalet. Postaraj się nie używać silnie pieniących się produktów podczas kąpieli w wannie, gdyż te w dużym stopniu zwiększają prawdopodobieństwo pojawienia się zakażenia bakteryjnego dróg moczowych. Przed niekorzystnymi warunkami i chłodem uchroni Cię też odpowiednia bielizna i ciepłe ubranie.
 • Jeśli wystąpiły u Ciebie ostatnimi czasy jakiekolwiek stany zapalne lub zaparcia, zwróć szczególną uwagę w najbliższym czasie na stan swojego układu moczowego. Wymienione dolegliwości osłabiają drogi moczowe i zwiększają ich podatność na infekcje.

Jak prawidłowo zadbać o własne drogi moczowe?

Oto, co zrobić, żeby nie dopuścić do infekcji i zadbać o nasze drogi moczowe:

 • zabieg depilacji wykonuj zawsze wcześniej, nie tuż przed kąpielą w morzu czy basenie, ponieważ morska lub chlorowana woda stanowią poważną przyczynę infekcji,
 • po kąpielach w basenach, jeziorach dokładnie umyj okolice intymne
 • używaj ręczniczków papierowych,
 • unikaj zapachowego mydła czy żelu pod prysznic,
 • stosuj wkładki higieniczne i wymieniaj je co 4 godziny,
 • stosuj Lactovaginal, który zawiera dopochwowe pałeczki kwasu mlekowego działające bezpośrednio w miejscu podania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here