Kawa Arabica

Każdy z nas posiada w swoim otoczeniu osoby, które bez porannej kawy rano nie wyobraża sobie rozpoczęcie nowego dnia. Czym zasłużył sobie ten popularny napój na tak dużą sympatię oraz popularność? Niewątpliwie właściwościami energetyzującymi. Kawa to świetny środek pobudzający, który w odpowiedniej ilości będzie świetnie napędzał nas do działania. Oprócz tego dobry wybór kawy to sposób na zdrowie psychiczne, jak i fizyczne. Jak to możliwe? Otóż picie dwóch filiżanek kawy dziennie wzmacnia nasz system odpornościowy oraz zwiększa przepływ krwi w naczyniach krwionośnych. Oprócz tego regularne jej spożywanie zwiększa poziom serotoniny oraz dopaminy we krwi. To oznacza, ze kawa wpływa łagodząco na nasz układ nerwowy, zmniejszając ryzyko wystąpienia depresji. Zalet z picia kawy jak się okazuje można wymieniać bez liku. Jaką zatem pić kawę, aby cieszyć się wszystkimi zaletami z jej spożywania na co dzień?

Kawa Arabica

Na rynku zetknąć się możemy z dwoma gatunkami kawy – z Arabicą oraz Robustą. Arabica to kawa o płaskich ziarnach, nieco podłużnych. Jej barwa to odcienie zieleni od bladej do szarawej. Jej historyczną kolebką, z której wywodzi się kawa Arabica jest Etiopia, lecz na ogół jest produkowana w Brazylii oraz Kolumbii. Kawa arabica to dość wymagający gatunek do uprawy. Aby została wykorzystana do produkcji większości kaw na rynku, musi mieć odpowiednie warunki do wzrostu ziaren. Jednym z nich jest odpowiednia temperatura. Arabica rośnie w granicach od 15 do 24 stopni Celsjusza. Oprócz tego ziemia, na której wzrasta najlepiej, charakteryzuje się lekką kwasowością jest umiejscowiona na wysokości 1800 m nad poziomem morza. Te wszystkie warunki, które musza zostać spełnione do jej wyprodukowania powodują, że kawa Arabica jest jedną z najdroższych kaw na rynku. Pomimo to cieszy się wielkim uznaniem i niesłabnącą popularnością. Czym jest to spowodowane?

Smak i aromat Arabici

Niewątpliwie największą zaletą spożywania Arabici jest charakterystyczny, łagodny smak. Jej bogate wartości degustacyjne doceniło już wielu, którzy uważają, że dzień bez kawy staje się dniem straconym. Niekiedy można wyczuć w niej nutę korzenną, a nawet czekoladowy posmak. Kawa Arabica spotykana jest często w postaci mieszanki różnych odmian tego gatunku. Najzdrowszą wersją tej kawy, jak i każdej innej są świeżo zmielone ziarna. Następnie preferuje się kawę tradycyjną, czyli kawę mieloną, a na samym końcu kawę rozpuszczalną oraz tak zwaną ,,3 w 1’’. Jeżeli chcesz skosztować prawdziwej kawy, znajdziesz ją tutaj  http://kawamak.pl/pol_m_KAWA_Kawa-arabica-193.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here