RPA jest to kraj z niebywałą historią. Jeszcze kilka dekad temu panował tam Apartheid. Obecnie ten kierunek jest coraz częściej wybierany przez turystów.

Wycieczki objazdowe RPA – piękna przyroda

RPA słynie z pięknej przyrody, gdzie znajdują się między innymi góry Drakensberg. Można tam wybrać się również do Parku Krugera, gdzie zobaczymy dzikie gatunki zwierząt, tj. hipopotam, słoń, czy lew. Będziemy podziwiać również liczne drzewa koralowe oraz drzewa Maruli. Są to wycieczki safari z przewodnikiem.

Wycieczki objazdowe RPA – góry stołowe dla amatorów wspinaczek

Góry stołowe są niewątpliwą atrakcją RPA. ten cel podróży wybierany jest przez amatorów wspinaczek górskich, bądź też wędrówek. Można również wjechać na sam szczyt kolejką górską. Ze stoku gór stołowych zobaczymy zapierające dech w piersiach widoki. Warto również wybrać się do Przylądkowego Królestwa Flory, gdzie można zobaczyć bardzo rzadką roślinność.

W RPA znajduje się także kompleks 13 jaskiń, które mają ponad 2,5 miliarda lat. To prawdziwa gratka dla turystów lubiących eksplorować takie miejsca.

Warto również wybrać się do miasta pełnego przepychu, nazywanego miastem słońca. Są tam liczne kasyna, kina, teatry, bary. Znajduje się tam również świątynia odwagi, gdzie można zjeżdżać na olbrzymiej zjeżdżalni albo spróbować parasailingu. Oczywiście obowiązkowym punktem musi być również zwiedzenie Johanessburga i posłuchanie o trudnej historii tego miasta. Tam także można spróbować tradycyjnej kuchni, kupić pamiątki z tego miejsca. Znajduje się tu także lunapark, z dużą kolejką górską oraz muzeum poświęcone Apartheidowi.

Wycieczka objazdowa RPA – odrobina historii

W RPA jest bogata sieć hoteli i pensjonatów, dlatego z pewnością każdy klient znajdzie coś dla siebie. Warto również odwiedzić cmentarz Westpark, gdzie znajduje się Polski Ogród Pamięci oraz jedyny w Afryce Pomnik Katyński. Można również podziwiać Plac i pomnik Gandhiego i Plac Nelsona Mandeli. Warto również zwiedzić miasto Vereeniging, gdzie podpisano traktat, który zakończył wojny burskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here