To kiedy kobieta dowie się, że jest w ciąży jest kwestią indywidualną. Niektóre z kobiet nawet przez kilka tygodni mogą o tym nie wiedzieć, inne natomiast objawy odczuwają już na samym początku. Wszystko zależy od organizmu kobiety.

W pierwszym okresie ciąży trudno jest się zorientować kobiecie, że zaszła w ciążę. Najczęściej na początku organizm nie daje jeszcze żadnych oznak. Kiedy kobieta zaczyna odczuwać pewne zmiany najczęściej są one mylone z zatruciem pokarmowym lub po prostu zwykłym przeziębieniem.

Pierwszym wczesnym objawem ciąży są wymioty oraz biegunka. Są to dość częste i powszechne objawy ciąży u wielu kobiet. Czas trwania porannych nudności u każdej kobiety może trwać inaczej. U jednych kończą się po kilku tygodniach, inne kobiety natomiast poranne nudności powtarzają się niemal co tydzień przez okres całego pierwszego trymestru. Częste wymioty oraz biegunki mogą skutkować spadkiem wagi oraz powodować zmęczenie. Właśnie zmęczenie jest drugim wczesnym objawem ciąży. Mimo, iż codzienny tryb życia kobiety się nie zmienił, często czuje są ona dużo bardziej zmęczona niż normalnie.

Jeśli chodzi o wczesne objawy ciąży, to nie można także zapomnieć o występującym w tym czasie braku apetytu. Nie jest to oczywiście reguła, jednak brak apetytu jest zauważalny u wielu kobiet w początkowej fazie ciąży. Kobiety we wczesnej ciąży skarżą się także często na wrażliwość i tkliwość piersi. Jest to spowodowane powiększającymi się komórkami gruczołowymi. Piersi zaczynają stawać się wówczas nieco większe. Oczywiście wymieniając wczesne objawy ciąży nie można zapomnieć o braku miesiączki.

Kiedy kobieta zauważy u siebie powyższe objawy powinna jak najszybciej upewnić się czy nie jest w ciąży. W tym celu można wykonać test ciążowy. To najprostsza metoda, jednak nie zawsze daje prawdziwy wynik. Dlatego najlepiej będzie udać się do lekarza i wykonać badanie krwi. Wynik da pewność co do tego, czy kobieta jest czy nie jest w ciąży. Jeśli wynik pokaże podwyższony poziom hormonu beta HCG będzie to oznaczało zapłodnienie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułdobra maska do włosów
Następny artykułPrzegląd strojów kąpielowych 2018
Zmienna jak każda kobieta. Uwielbia dzielić się wiedzą i doświadczeniem, które zdobyła pracując przez 10 lat w Niemczech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here