Kolory można ze sobą łączyć w wiele ciekawych kompozycji, które pozwalają na stworzenie bardzo eleganckich kompozycji. Szukając zestawień kolorystycznych można decydować się na wiele eksperymentów. W ten sposób można stworzyć bardzo oryginalne stylizacje a jednocześnie podkreślające atuty urody oraz ukrywające różne mankamenty urody. Warto jest zapoznać się z tym w jaki sposób można łączyć ze sobą poszczególne kolory elementów stroju. W ten sposób można w ramach poznanych już zestawień decydować się na ciekawe, własne pomysły związane z doborem bardziej ekstrawaganckich kolorów dodatków czy poszczególnych elementów ubrania. Warto decydować się na pewne eksperymenty w dobieraniu odcieni kolorów, gdyż w ten sposób można złamać kanony, co pozwala na stworzenie bardziej ciekawych oraz oryginalnych stylizacji, które mogą się wyjątkowe prezentować.

Popularne zestawienia kolorów

Zestawienia kolorów, które określane są biznesowymi to takie, które mają za zadanie kreować elegancję, skromność oraz profesjonalizm wyglądu. W ramach takich zestawień możliwości eksperymentów nie są duże. Kolory, które spotykane są w ramach biznesowych zestawień barw to przede wszystkim biel, czerń, czy odcienie szarości. Jeśli chodzi o typowe połączenia poszczególnych typów kolorów to można spotkać się z łączeniem bieli z czernią, szarości z odcieniami gorzkiej czekolady, błękitu z granatem, błękitu z bordowym, lilą. Spotykane są również połączenia szarości z ciemną zielenią, błękitem. Czarny kolor pozwala na najwięcej eksperymentów, gdyż można go swobodnie łączyć z takimi kolorami, jak szmaragd, brąz, jaśmin, gorzka czekolada. Nic nie stoi na przeszkodzie by do czerni dobrać również dodatki utrzymane w bardziej pastelowych barwach.

Awangardowa kolorystyka

W zestawieniach barw awangardowych można pozwolić sobie na największe eksperymenty. Są to połączenia kolorów, które doskonale sprawdzają się w kreowaniu stylizacji, które mają być wyjątkowe, ciekawe oraz oryginalne. W takich zestawieniach kolorów można zwrócić na siebie uwagę. Na awangardowe kolory można pozwolić sobie przy nieformalnych spotkaniach, ale bardzo często decydują się na stroje utrzymane w takich barwach osoby, które parają się zawodami wolnymi, artystycznymi. Jeśli chodzi o awangardowe zestawienia kolorystyczne to łączyć można takie kolory jak róż ze złotem, kolor czerwony z zielonym, pomarańcz z niebieskim, róż mocny ze stonowana zielenią, turkusowy z pomarańczowym, fioletowym.

Jak widać możliwości łączenia wyjątkowych kolorów przy takich zestawieniach kolorystycznych są naprawdę duże. Takie kolory są w stanie doskonale sprawdzić się w codziennym stroju jesienią czy wczesną wiosną. Pozwalają one na stworzenie stylizacji, które wyróżniają się z tłumu a jednocześnie pozwalają być odmienne od panującej kolorystki na zewnątrz, która jest bardziej szara i smutna. Awangardowe zestawiania kolorystyczne pozawalają na stworzenie wesołych i stylowych stylizacji, w których można czuć się młodziej a także pozwalają poprawić sobie samopoczucie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here