Wypielęgnowane ciało jest naturalną wizytówką każdej kobiety. Gładka skóra, pozbawiona niechcianych włosków to praktycznie standard, do którego panie dążą, stosując wiele metod. Jedne sięgają po tradycyjne, ale też zawodne sposoby, inne wybierają bolesną depilację, ale prawdziwym hitem ostatnich lat jest depilacja laserowa, która nie bez powodu uznawana jest za najskuteczniejszą.

Zbawienny laser

Nowoczesne i renomowane gabinety kosmetyczne proponują zabiegi depilacji laserowej, która przynosi najlepsze i satysfakcjonujące kobiety efekty. Co więcej, ten rodzaj depilacji jest chętnie wybierany także przez płeć męską i oceniany jako najskuteczniejszy w walce z ciemnym i grubym owłosieniem.

Depilacja laserowa — czy może obejmować całe ciało?

Przede wszystkim należy podkreślić, że ta technika usuwania owłosienia jest absolutnie bezinwazyjna, co umożliwia uporanie się nawet z wrażliwymi na ciele miejscami. Chętnie wybierana depilacja laserowa bikini, jest poniekąd potwierdzeniem zapewnień o zabiegu, który nie uszkadza naskórka, a także nie wiąże się z dużym uczuciem bólu, a jedynie delikatnym dyskomfortem. Oprócz wspomnianej depilacji bikini laser usunie włoski także z tak wrażliwych miejsc, jak twarz lub pachy.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Wobec niektórych sceptycznych wypowiedzi, na które można natknąć się na wielu forach internetowych, koniecznie należy obalić krążące tam mity, jakoby depilacja laserowa bikini i innych wrażliwych okolic była dużym ryzykiem. Uściślijmy, że depilacja laserem wykorzystuje wiązki światła lasera, które działają bezpośrednio i wyłączne na mieszki włosowe. Nie ma więc mowy ani możliwości uszkodzenia naskórka. Należy jednocześnie pamiętać, że zabieg depilacji laserowej powinien zostać przeprowadzony w uznanym i certyfikowanym gabinecie.

Jak działa laser używany do depilacji?

Technika wykonania zabiegu usuwania owłosienia przy wykorzystaniu lasera opiera się na zjawisku fototermolizy. Mówiąc w sposób obrazowy wspomniana już wiązka światła, która jest emitowana przez laser, przenika przez skórę, docierając do mieszków włosowych i cebulki włosa. Do tego procesu wykorzystywana jest melanina będąca naturalnym barwnikiem mieszków włosowych. Powstała podczas tego procesu energia cieplna trwałe niszczy cebulkę włosa.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z gabinetem Kosmetologia Esteti-Med

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here